Płyty PIR używane do ociepleń

 

Ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze co ma bardzo duże znaczenie w przypadku ogrzewania. W ogrzewaniu konwekcyjnym grzejniki to powietrze ogrzewają i następnie jest ono wprawione w ruch. Właśnie dlatego jest tak ważne by zaizolować w naszym domu stropy oraz dach. To właśnie przez te elementy uchodzi z naszego domu najwięcej ciepła. 

Efektywne ocieplanie dachu

dachowe płyty pirNie da się ukryć, że od ocieplania naszego domu zależy bardzo dużo. To właśnie dzięki niemu ciepło może być skutecznie zatrzymywane w naszym domu. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na wysokość naszych rachunków za energię cieplną. Szczególnie ważne jest właśnie ocieplanie górnych partii budynku. Ostatnimi czasy bardzo dużo słyszy się o nowych materiałach jakie możemy zastosować do ocieplania. Wśród tych najbardziej popularnych znaleźć się mogą dachowe płyty PIR. Ten materiał zyskał swoją wielką popularność już kilka lat temu. Od tej pory jego popularność stale rośnie. Mówiąc o płytach PIR warto również wspomnieć o ich bardzo dużej odporności na środki chemiczne. Płyty PIR są dodatkowo materiałem o niskim współczynniku dotyczącym palności. Z tego właśnie powodu takie płyty mogą być stosowane tam gdzie pojawia się ryzyko wystąpienia ognia. Z powodzeniem możemy te płyty stosować w pobliżu przewodów kominowych czy też miejsc znajdujących się w sąsiedztwie instalacji elektrycznej lub grzewczej. Możliwości dotyczące montażu takich płyt są niezwykle duże.

Ogólnie rzecz biorąc płyty PIR to jeden z najlepszych materiałów jakie możemy zastosować do ocieplania domów. W naszym kraju funkcjonuje obecnie całe mnóstwo firm, które oferują nam montaż takich płyt. Te płyty możemy stosować już nie tylko do ocieplania dachów ale również ścian i innych elementów wchodzących w skład naszego budynku.