Płatne badanie na boreliozę

Warto wiedzieć, że borelioza jest jedną z chorób, najczęściej przenoszonych przez kleszcze. Jest to wieloukładowa choroba zakaźna, która jest nazywana chorobą z Lyme i może dotknąć każdego z nas. Jest szczególnie niebezpieczna nieleczona.

Po co robić badanie po ukąszeniu kleszcza?

diagnostyka badanie na boreliozęW okresie od marca do października, panuje sezon na kleszcze, które są szczególnie niebezpieczne ze względu na ryzyko zakażenia boreliozą. Jeżeli choroba zostanie szybko zdiagnozowana, to nie stwarza większego zagrożenia dla naszego zdrowia, jednakże jeżeli się tak nie stanie, to może spowodować poważne konsekwencje, łącznie z paraliżem mięśni. Pomimo, że badania nad boreliozą trwają już od wielu lat, to ciągle nie wynaleziono skutecznej szczepionki przeciwko niej, dlatego też pozostaje nam się chronić w trakcie pobytu na łonie natury i bacznie obserwować ciało. Jeżeli doszło do ukąszenia, to konieczna jest diagnostyka badanie na boreliozę przeprowadzają liczne punkty diagnostyczne. Jeżeli samodzielnie na nie się udajemy, to trzeba zapłacić około sto czterdzieści złotych, a jeżeli najpierw kierujemy się do lekarza, który wydaje nam skierowanie, to możemy je wykonać bezpłatnie w ramach Narodowego Fundusz Zdrowia. Jest ono bezbolesne i szybkie, ponieważ wymaga jedynie pobrania próbki krwi, z której jest analizowane, czy posiadamy przeciwciała czy też nie. Jeżeli chodzi o czas oczekiwania na wyniki, to wynosi on od pięciu do siedmiu dni roboczych. Nie warto z nimi zwlekać, bo czas działa na naszą niekorzyść.

Każdego roku, badania na boreliozę wykonuje kilkanaście tysięcy ludzi, gdyż nigdy nie wiadomo, który kleszcz jest nosicielem wirusa, zatem trzeba założyć, że każdy. Tylko w taki sposób można się uchronić przed groźnymi konsekwencjami tejże choroby.