Pieniądz nad zdrowie

W dzisiejszych czasach każdy może sobie wybrać w jakim zawodzie chciałby pracować. Jest to niezmiernie komfortowe, dla wszystkich, którzy maja jakieś pasję i chcą się w nich rozwijać i na nich zarabiać. Bez problemu można bowiem otworzyć swoją własną działalność gospodarczą i oferować usługi z swojej branży.

Trener personalny – dochodowy zawód

Trener personalnyJednak problem zaczyna się wtedy, kiedy ludzie w wieku dwudziestu paru lat, uświadamiają sobie nagle, że chcieliby zacząć prace w jakimś specjalistycznym zawodzie. Większość z nich wymaga bowiem kilkunastu lat doświadczenia i nie można od tak po prostu w nie wejść. Przykładem może być taki trener personalny. Aby pracować w tym zawodzie niezbędna jest szeroka wiedza i świadomość swojego ciała. Nie obejdzie się bowiem bez znajomości anatomii czy fizjologii ludzkiego ciała. Co jednak ważniejsze nie możliwe jest wykonywanie tego zawodu, bez lat spędzonych na uprawianiu jakiegoś sportu. Treningi personalne muszą być bowiem bardzo profesjonalnie przygotowane, aby nie wyrządzać klientom krzywdy. Bez odpowiedniej wiedzy można ich bowiem narazić na kontuzję. Właśnie dlatego aby prowadzić treningi indywidualne trzeba być odpowiednio przygotowany merytorycznie. Najgorsze jest jednak to, że takim niedoświadczonym ludziom pozwala się na prowadzenie takich treningów. Ludzie, którzy organizują kursy i przeprowadzają egzaminy przyjmą bowiem każdego. Im więcej kursantów, tym więcej pieniędzy, więc nie ważne są umiejętności. To jeszcze nie było by takie złe, ale takich ludzi bez umiejętności przepuszcza się dalej.

Zdają oni egzamin, ponieważ zapłacili za kurs i mogą się uważać za doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów. Taki trener osobisty-warszawa może więc skrzywdzić wielu ludzi. Nie wie on jak poprawnie obchodzić się z klientami, ponieważ niemożliwe jest dowiedzenie się tego przez kilka dni kursu. Właśnie dlatego mamy coraz więcej ludzi ma kontuzje.