Personalizowanie obroże dla psów i kotów

Zwierzęta domowe mimo iż są przez nas bardzo rozpieszczane i traktowane jak pełnoprawny członek rodziny, lubią także być nieposłuszne. Najczęściej z domu lub podwórka uciekają psy i koty. Poszukiwania czworonoga są zazwyczaj czasochłonne a uciekinier wcale nie zamierza wracać do domu. W takich przypadkach ważne jest, aby każde zwierzę posiadało na szyi obrożę.

Chroń swojego pupila – kup obrożę

producent obroży dla psówObroże i ubranka dla psów są często traktowane jedynie jako dodatek po to, aby piesek ładnie wyglądał. Jednak warto pomyśleć o tym, aby elementy garderoby psa spełniały również inne funkcje. Ubranie przede wszystkim powinno ogrzewać psa. A jaka powinna być dobra obroża? Przede wszystkim nie powinna jedynie ładnie wyglądać. Kolor obroży, ozdoby i świecące elementy są tylko dodatkiem. Najważniejsze jest to, aby właściciel na obroży umieścił wszelkie potrzebne informacje o psie lub kocie. Producent obroży dla psów zaleca, aby obroża rzucała się w oczy. Dzięki temu, przechodnie od razu zauważą błąkające się zwierzę. Na obroży należy umieścić grawer z danymi kontaktowymi do właściciela lub do najbliższej lecznicy. Dzięki temu większość zaginionych zwierząt odnajduje się w ciągu pierwszych kilku godzin po zniknięciu. Znalazca może bowiem łatwo skontaktować się z właścicielem lub zawieźć zwierzę do weterynarza i tam zaczekać na przyjazd właściciela. Niestety jeśli zwierzę nie posiada obroży zmniejszamy jego szanse na powrót do domu.

Nawet jeśli ktoś odnajdzie zwierzę to niestety nie znajdzie informacji o tym do kogo może się zwrócić. Taki piesek trafi najpewniej najpierw do policyjnego radiowozu, a później do schroniska. Nie ma bowiem sposobu, aby odnaleźć imiennie właściciela danego zwierzęcia. Warto zatem pamiętać o tym, aby pies lub kot, zawsze i wszędzie nosił ze sobą niezbędne informacje.