Perły na różańcu

 

Ostatnio czas tak szybko mija i płynie mi czas, że ani się obejrzałam, a moja siostrzenica w maju przystępuję już do komunii. Wstyd się przyznać, ale kompletnie o tym zapomniałam, a był już kwiecień. Czas najwyższy aby zacząć się przygotowywać do tej ważnej uroczystości. 

Wyjątkowy różaniec na prezent

złoty różaniec z perłamiWiadomo, jak to teraz jest, jeżeli chodzi o komunię. Dla dzieci najważniejsze są prezenty, a ja nie chciałam kupować, jakiegoś ekstrawaganckiego prezentu. Nie chciałam, aby ten prezent cechował przepych i nie wiadomo co. Postanowiłam, że kupię coś skromnego, drobnego i związanego z tym wyniosłem wydarzeniem. Rozejrzałam się trochę po sklepach, poszukałam jakiś fajnych prezentowych inspiracji w internecie i natrafiłam na coś wyjątkowego – złoty różaniec z perłami. Pięknie wykonany z drobnymi elementami. Bardzo subtelny i dziewczęcy. Idealnie pasuje do dziewczynki. Od razu podjęłam decyzję, że kupuje ten różaniec. Kiedy do mnie przyszedł i zobaczyłam go na żywo, to z miejsca się w nim zakochałam. Wiedziałam, że się spodoba. Byłam z siebie bardzo zadowolona, że udało mi się kupić piękny, skromny prezent związany z wydarzeniem, na które się właśnie wybieram. Kiedy przyszedł już czas komunii i mogłam w końcu go podarować, to mina mojej siostrzenicy była największym podziękowaniem. Tak jej się spodobał, że jak tylko go dostała, to nie odłożyła go nawet na minutę. Bardzo się cieszyłam, że aż tak jej przypadł do gustu. Liczyłam na to, że jej się spodoba, bo w końcu złote i z perłami, a dziewczynki lubią takie rzeczy, ale nie wiedziałam, że aż tak.

Warto właśnie na takie uroczystości kupować skromne prezenty, które mają pokazać dziecku, że to wydarzenie jest wyjątkowe i doniosłe, ale nie wiąże się z wielkimi prezentami. Mam wrażenie, że teraz całkowicie się o tym nie pamięta, a szkoda bo to ma wielkie znaczenie.