Pęknięty reaktor tytanowy

Janek jest pracownikiem firmy produkującej farby, różne ich rodzaje, olejne, akrylowe, winylowe, lateksowe, klejowe, ceramiczne, które są nowością na rynku, czy też kazeinowe, stanowiące jedyny produkt w ich gamie będący w 100% naturalny. Chłopak jest starszym brygadierem ekipy obsługującej mieszalnik. Dzisiaj mają nockę, jak zwykle siedzą w pomieszczeniu sterującym, obserwując pracę sprzętu i od czasu do czasu naciskają przyciski. Jednak nie teraz. Na ekranie kontrolującym zapaliła się lampka powiadamiająca o uszkodzeniu zbiornika.

Krytyczne zniszczenie powłoki z tytanu

mieszalniki przemysłowe

„Czemu zawsze na mojej zmianie musi się coś rozwalić?”- mruknął do siebie młody mężczyzna, schodząc po schodkach do hali produkcyjnej, w której znajdują się reaktory chemiczne, aby obejrzeć stan zbiornika ciśnieniowego będącego pod ich opieką. Pierwsze, co zauważył to wyciek całego produktu mieszania na podłogę stanowiska. Po dokładnych oględzinach, okazało się, że pękła dwupłaszczowa powłoka reaktora pękła pod wpływem zbyt wysokiej temperatury. Jednak jak mogło się stać, przecież każda z kadzi posiada przemysłowe wymienniki ciepła. Popatrzył na nie, jednak wszystko było w porządku, co oznacza, że obsługa musiała coś pomieszać w sterowaniu przepływem wody chłodzącej. Wrócił więc do pomieszczenia kontrolnego, najpierw zadzwonił po mężczyznę zajmującym się spawaniem tytanu, elektronicznie wyciągnął mieszalniki przemysłowe, a potem zrobił naradę z ekipą, którą miał pod sobą. Osoba odpowiedzialna za temperaturę zbiornika nie zarejestrowała niczego niepokojącego. Janek spojrzał na kontrolkę i już wiedział, jaka była przyczyna awarii, przepalona żarówka spowodowała pęknięcie tytanu.

Zmiana Janka była dzisiaj pełna wrażeń i bardzo męcząca. Po naprawieniu zbiornika przez spawacza, kontroli powłoki i przywróceniu go do pracy, chłopak mógł wreszcie wrócić do domu. Pierwsze, co zrobił to padł wyczerpany na łóżko i w ubraniach na nim zasnął.

Najnowsze informacje na www.apakor.eu