Panele PV montowane na dachach domów po stronie południowej

Jesteśmy fanami internetu

Panele PV montowane na dachach domów po stronie południowej

Nowoczesne technologie coraz częściej pojawiają się na polskim rynku. Wiele z tych technologii korzysta z odnawialnych źródeł energii, które są bardzo opłacalne w dłuższej perspektywie czasu. Jedną z takich technologii jest fotowoltaika.

Produkowanie prądu elektrycznego za pomocą paneli fotowoltaicznych

fotowoltaika sklepPanele fotowoltaiczne to urządzenia podobne do kolektorów słonecznych. Różnica polega na tym, że panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną (promieniowanie słoneczne) na energię elektryczną. Dzięki panelom fotowoltaicznym można wytwarzać prąd elektryczny na własny użytek. Z kolei kolektory słoneczne odpowiadają tylko za nagrzewanie wody użytkowej. W panelach fotowoltaicznych powstaje prąd stały, który musi zostać zamieniony na prąd przemienny (taki prąd wykorzystywany jest gospodarstwie domowym). Do tego niezbędna jest instalacja specjalnych inwerterów. Z pewnością fotowoltaika sklep ma w tym zakresie wiele do zaoferowania. Montaż paneli fotowoltaicznych wcale nie jest skomplikowany. Panele PV umieszczane są na dachach po stronie południowej – to tutaj dociera zdecydowanie najwięcej promieni słonecznych. Wiadomo, że w okresie letnim (wiosna, lato) więcej promieni dociera do paneli, przez co powstaje więcej prądu elektrycznego. Nadmiar prądu można magazynować i wykorzystywać w okresie zimowym lub też sprzedawać. Dzięki temu możliwe jest nie tylko oszczędzanie na rachunkach za prąd, ale również zarabianie pieniędzy na sprzedaży nadmiaru prądu elektrycznego.

Czasami panele słoneczne montowane są na specjalnych wysięgnikach w ogrodach. Oczywiście można je montować na różnych budynkach – nawet gospodarskich. Okazuje się, że panele są opłacalne, ponieważ koszty inwestycji w panele PV zwracają się już po 7 latach. Panele sprzedawane są w różnych kolorach i działają niezależnie od warunków atmosferycznych.