fotografia ślubna

Otwarcie studia foto i wykonywanie fotografi ślubnej

Zapotrzebowanie na usługi fotograficzne stale rośnie. Dziś już praktycznie żadna ważniejsza uroczystość nie może odbyć się bez obecności fotografa. Jest to zrozumiałe ze względu na to, że upamiętniać chcemy praktycznie każdy moment w naszym życiu. Żeby otworzyć własny zakład fotograficzny nie są wymagane żadne specjalne pozwolenia.

Fotografia ślubna – jaki sprzęt?

fotografia ślubnaNie można liczyć jednak na to, że bez doświadczenia odniesie się sukces. W tym biznesie smykałka do robienia zdjęć i tak zwany zmysł artystyczny są niezbędne. Oprócz zwykłego fotografowania, istnieje również pojęcie fotografii liturgicznej. Jeśli w ofercie zakładu znajdzie się również fotografia ślubna częstochowa, należy postarać się o licencję kamerzysty i fotografa, którą wydaje kuria diecezjalna. Na zawsze jest ona wymagana, ale może zdarzyć się sytuacja, gdy ksiądz nie zezwoli na fotografowanie w kościele, dopóki nie okażemy odpowiedniego dokumentu, na którym widnieć będą nasze dane wraz ze zdjęciem. Adaptacja lokalu na studio fotograficzne nie jest nazbyt kosztowna. Należy jedynie zadbać o to aby ściany miały jednolity kolor oraz aby nie odbijały światła (na przykład matowy szary). Podłoga nie wymaga żadnych specjalnych warunków, oprócz takich aby była odporna na zabrudzenia oraz nie nazbyt śliska. Poza tym potrzebne będzie dodatkowy asortyment, który miałby być oferowany oraz szafa na klucz, aby można było zamknąć w niej sprzęt. Dobrą lokalizacją są rejony uczelni lub instytucji państwowych. Jeżeli jest to duże miasto, na przykład Gliwice, należy się liczyć, że wynajem lokalu będzie adekwatnie wyższy.

Kwestia sprzętu to niestety co innego, bo ten potrafi w podstawowym zestawie kosztować nawet ponad 30 tysięcy złotych. Ale to oczywiście należy mieć na uwadze planowania otwarcia takiego biznesu. Pozostałą wartością jest wspomniany powyżej talent oraz umiejętność nauki przez doświadczenie.

Więcej przeczytajcie na stronie www.bartoszplonka.pl