Ośrodki wypoczynkowe ze strefą SPA

 

W czasie wakacji nad morzem warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Jest wiele ośrodków wypoczynkowych, które posiadają dodatkową strefę SPA. W tej strefie można skorzystać z wielu różnych zabiegów. Są to wczasy kierowane do osób indywidualnych oraz grup i rodzin.

Możliwości terapeutyczne w ośrodkach wczasowych

ośrodek wczasowy nad morzemWczasy organizowane są przez cały rok. Cena za dobę zależy oczywiście od tego, w jakim okresie wyjeżdża się na wczasy i z jakich zabiegów zamierza się korzystać. Przykładem może być tutaj kinezyterapia. Jest to terapia, która wykorzystuje aktywność fizyczną, ruch. Jak wiadomo, ruch to zdrowie, ale trzeba wiedzieć, jak ćwiczyć i co ćwiczyć, by ciało było w dobrej kondycji. W wielu ośrodkach wypoczynkowych znajdują się siłownie, w których można skorzystać z oferty treningów indywidualnych. Taki ośrodek wczasowy nad morzem oferuje również inne zabiegi. Nową możliwością jest np. terapia Ugul. Jest to terapia, która polega na odciążaniu ciała. Chodzi tu o odciążanie czynne z oporem lub czynne samowyzwalające. Takie terapie mają na celu usprawnić osoby, które przeszły w ostatnim czasie różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne, cierpią na schorzenia ortopedyczne, reumatoidalne oraz neurologiczne. W każdej strefie SPA można też skorzystać z różnych masaży leczniczych. Są one przeprowadzane przez masażystów z doświadczeniem. Jeśli chodzi o masaże w ośrodkach wypoczynkowych, najbardziej popularne są masaże jednoodcinkowe, dwuodcinkowe, masaże kręgosłupa, masaże odchudzające.

Popularnością cieszą się również masaże relaksacyjne, przyspieszające regenerację tkanki tłuszczowej. Z zakresu fizykoterapii można skorzystać z możliwości, jaką jest elektroterapia. Elektroterapia pozwala na leczenie zespołów bólowych, które pojawiają się w schorzeniach kręgosłupa, neuralgiach i nie tylko.