Oryginalne wykończenie doniczek

Urządzając mieszkanie czy też dom wiele osób na parapetach stawia dosyć sporą liczbę roślin doniczkowych, które ocieplają wnętrze oraz stanowią dodatkową, żywą dekorację. Ważny jest tutaj jednak dobór odpowiednich doniczek, które wpasują się w styl całego wnętrza.

Wyjątkowy design doniczek pokojowych

designerskie doniczkiNiektórzy chcą, aby wszystkie osłonki miały taki sam kolor oraz wzór i różniły się jedynie wielkością. Z kolei inni stawiają na designerskie doniczki w różnych kolorach i motywach. W internecie można znaleźć wiele ciekawych inspiracji, a nawet wskazówek, jak samodzielnie ozdobić osłonkę na kwiatki. Niestety nie każdy ma na to czas oraz talent, aby wykonać własnoręcznie doniczkę, a co dopiero kilka takich osłonek kwiatowych. Znacznie lepiej postawić na gotowe doniczki, które są dostępne w wielu sklepach internetowych. To właśnie sprzedawcy online proponują naprawdę oryginalne wzornictwo oraz wiele produktów typu hand made. Taka doniczka z pewnością stanie się wyjątkową ozdobą każdego pomieszczenia. Decydując się na zamówienie nieco droższych doniczek zawsze warto wcześniej dokładnie sprawdzić jej wymiary, aby mieć pewność, że posiadany kwiatek będzie idealnie pasował do wnętrza. Donice można również postawić na balkonie czy też tarasie, aby upiększyć nieco zewnętrzną część naszego mieszkania. Tutaj warto postawić na trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne modele.

Możliwości aranżowania parapetu jest sporo – dobrze wcześniej dobrze przemyśleć układ doniczek, aby całość estetycznie się prezentowała. Można na przykład postawić na różne modele doniczek, ale w zbliżonym kolorze lub też odwrotnie wybrać identyczny wzór i kształt, ale różną kolorystykę. Oczywiście doniczki z kwiatami. można także wkomponować na stoliku, szafce nocnej czy regale z książkami.