Odrzucili mój wniosek o dofinansowania unijne

Jestem przedsiębiorcą, który ma małą firmę, zajmującą się projektowaniem odzieży dla niemowlaków. Jaka napisać projekt o dofinansowanie?

Projekt o dofinansowanie nie jest łatwy do napisania.

dofinansowanie unijneZawsze lubiłam rysować z tyłu zeszytów, szczególnie po tym z fizyki, której nienawidziłam, lubiłam szyć ubranka dla swoich misiów pluszowych, a później także dla siebie i swoich koleżanek. Ubrania były moją wielką pasją i z tym wiązałam swoją przyszłość. Ubranka dla bobasów były moją odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, na tego typu produkty. Młode mamy chciały, by ich maluszki wyglądy ładnie, a ubranka były ręcznie szyte z najlepszych materiałów, a nie żeby były takie jak wszystkie inne. Nie chciałam pracować dla wielkiej firmy odzieżowej, gdzie musiałabym projektować to co się podoba moim przełożonym, a nie to co mi się podoba, zatem postanowiłam założyć własną działalność gospodarczą. Do tej pory projektowałam wszystko w notesiku z ołówkiem w ręce, ale pomyślałam, że gdybym dostała dotacje unijne dla małych firm to mogłabym kupić dobry komputer z programem graficznym, który ułatwiłby mi pracę. Może nawet uda mi się zapłacić za jakiś kurs obsługi takiego programu? Bez wahania zabrałam się do roboty. Znalazłam poradnik jak napisać projekt o dofinansowanie i według niego wpisywałam wszystkie dane w rubryczki. Najgorsze było konstruktywne uzasadnienie dlaczego chcę dostać dotacje z unii europejskiej, ale jakoś sobie z tym poradziłam. Uważałam, że skoro tyle osób otrzymało takie wsparcie to i ja się z łatwością na nie załapię. Przecież zasadność mojego wniosku była dobrze widoczna. Komputer i kurs ułatwią mi pracę i przysporzą nowych klientów, nie prosiłam o jakieś wyimaginowane rzeczy typu wycieczka na Hawaje, czy budowa basenu koło domu. Pozyskiwanie dotacji unijnych powinno być dla mnie bardzo łatwe. Niestety, urząd uznał, że skoro tak świetnie radzę sobie do tej pory z projektowaniem to sprzęt nie jest mi do niczego potrzebny, są osoby które go bardziej potrzebują. Jak widać dofinansowania unijne dla małych firm są może i bardzo przydatne, ale wcale nie tak łatwo je zdobyć.

Musiałam dalej projektować na kartce papieru, używając długopisów, ołówków i kredek, czyli moja praca się nie zmieniła. Może następnym razem uda się dostać dotację i kupić sprzęt… To wszystko dzięki projektowi o dofinansowaniu.