Obrzeża trawnikowe umożliwiające tworzenie scieżek

Jesteśmy fanami internetu

Obrzeża trawnikowe umożliwiające tworzenie scieżek

Wielu ludzi posiadających duży ogród lub działkę zastanawia się, w jaki sposób może wytyczyć na niej ścieżkę, która będzie przebiegać pośród trawnika. Dzięki nowoczesnej technologii tworzenia obrzeży trawnikowych o różnym kształcie, możliwe jest bezproblemowe i niewymagające ogromu pracy stworzenie ścieżki ze żwiru lub kostki brukowej. Jakie właściwości posiadają nowoczesne obrzeża?

Obrzeże z tworzywa pomagające w wytyczaniu alei

obrzeże trawnikoweObrzeża z plastiku posiadają wiele elementów, które przeważają nad ciężkimi krawężnikami. Dzięki nim możliwe jest wytyczanie dowolnych kształtów ścieżek czy skalniaków w naszym ogrodzie. Zastosowane obrzeże trawnikowe jest tańsze, a co za tym idzie, ma wiele zalet, które przeważają nad tradycyjnym wytyczaniem alei ogrodowych. Obrzeże z plastiku jest przede wszystkim bardziej elastyczne, co powoduje, że wytyczanie ścieżki jest dużo łatwiejsze już na etapie jej projektowania. Plastikowe obrzeże jest przede wszystkim dostosowane do możliwości jego bezproblemowego łączenia. Powoduje to możliwość ich łączenia w taki sposób, aby w jak największym stopniu wyeliminować szczeliny, jakie mogą powstać podczas budowania obrzeża. Dzięki takiemu systemowi niemożliwe jest także podmywanie nawierzchni ścieżki, a także przesączanie wody przez szczeliny w kostce brukowej. Ułatwia to zachowanie czystości oraz nie powoduje rozrostu chwastów na ścieżce.

Nowoczesne obrzeża z plastiku są także projektowane w celu zastosowania ich z sypkim materiałem podłoża, a także kostką brukową. Dzięki różnym kształtom, a także wysokości, możliwe jest odpowiednie dopasowanie obrzeża do wysokości nawierzchni, co powoduje bardzo dobry efekt wizualny, powstałego w ten sposób połączenia trawnika ze ścieżką wytyczoną w naszym ogrodzie.