O produkcie microsoftu: exchange

Oprogramowanie do komputerów do użytku domowego (i nie tylko) zostało zdominowane przez jedną firmę. Produkuje ona różnej maści oprogramowanie: od systemów operacyjnych, przez pakiety biurowe, po większe lub mniejsze gry. Jednym z popularniejszych typów programu jest system pocztowy, który umożliwia i ułatwia korzystanie z poczty internetowej.

Jakie są funkcjonalności programu exchange od microsoftu?

microsoft exchangeSwój system pocztowy firma rozwijała od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Kolejne wersje microsoft exchange dodawały nowe funkcje oraz adaptowały się do nowych systemów operacyjnych. Pierwsza wersja miała numer 4.0; przeznaczona była na system Windows NT. Następne wersje umożliwiały korzystanie z systemu na systemie serwerowym. Kolejne wersje były aktualizowane wraz z wychodzącymi systemami. Nadeszła jednak wersja 2003, od której począwszy zaczęto wprowadzać znaczne zmiany. Wersja 2003 przeznaczona była tylko i wyłącznie na procesory 64 – bitowe. Następnie wprowadzano granularne nadawanie uprawnień, integrację z innymi usługami firmy, obsługę dysku do 8 TB, nowe panele administratora, przystosowanie do telefonów i tabletów. System umożliwiał głównie zarządzaniem pocztą w firmie. Można było planować spotkania zespołowe, szyfrować pocztę z użyciem kluczy publicznych i prywatnych, korzystać z folderów publicznych, stosować filtr antyspamowy, pracować w konfiguracjach klastrowych.

Podsumowując, systemy pocztowe są bardzo użyteczne w codziennym zarządzaniu firmą. Ciągły rozwój oprogramowania może irytować potrzebą kupowania nowego, lecz trzeba to czynić z powodu równoległego rozwoju technik hakerskich, które mogą poważnie zaszkodzić firmie. Od jakiegoś czasu, firma produkująca omawiane oprogramowanie, przechodzi w system SaaS, które zwiększa wygodę użytkownika co do aktualizacji i wymiany oprogramowania.