Nowoczesne rolety plisowane

Z roletami rolowanymi i materiałowymi mieliśmy już najróżniejsze przeboje, aczkolwiek były one najtańszym sposobem na zasłonięcie okien, więc używaliśmy ich już od dłuższego czasu. Cały czas poszukiwaliśmy jednak dobrego zamiennika, który byłby lepszy, wygodniejszy, i być może tańszy od zwykłych rolet.

Rolety plisowane do okien

plisy okienne pabianiceO plisowanych roletach dowiedzieliśmy się niedawno, i od razu wydały nam się znacznie wygodniejszymi zasłonami do okien niż dotychczasowe rozwijane rolety materiałowe, jakich używaliśmy w domu. Plisowane rolety można bowiem nie tylko zwijać, ale również regulować ich pozycję od góry okna, co nie jest możliwe w przypadku normalnej rolety. W ten sposób można cały czas zasłaniać widok na wnętrze pomieszczenia, ale jednocześnie zapewniać w nim duże nasłonecznienie, jeśli takowe jest pożądane. Nie są one trudne do dostania, gdyż większość sklepów z wyposażeniem domowym ma w ofercie plisy okienne Pabianice mają mnóstwo takich sklepów, więc możliwości wyboru były ogromne. Plisy są tak zróżnicowane jak zwykłe rolety, więc nietrudno znaleźć wariant w pożądanym kolorze czy nawet wykończeniu. Zdarza się iż są one ozdabiane kolorowymi wzorami, które znacznie poprawiają wygląd plisów, aczkolwiek wiele sztuk utrzymano w pojedynczym kolorze, zazwyczaj bardzo stonowanym czy neutralnym. Plisy są tak samo łatwe do założenia na okno jak tymczasowe rolowane rolety.

Zajmuje to co prawda odrobinę więcej czasu, aczkolwiek nadal pozostaje prostą czynnością i może być wykonane samodzielnie bez pomocy czy nawet użycia narzędzi. Jedynie stałe plisy, montowane do ramy okiennej na śrubach, wymagają wywiercenia otworów w ramie i zamontowania prowadnic plisów na oknie. Z racji tej prostoty montażu, wszystkie okna w domu można wyposażyć w owe rolety w niespełna kilkadziesiąt minut.