Nowe domowe wycieraczki

Ostatnio znów musiałam robić zakupy dome i kupić nowe wycieraczki. Nowe wycieraczki na klatkę schodową muszę kupować dość często, ponieważ dzieci zawsze wracają z dworu z niesamowicie ubrudzonymi butami. Na szczęście wiedzą, że przed wejściem należy porządnie buty wyczyścić przy pomocy wycieraczki, bo zdecydowanie bardziej wolę kupować nowe wycieraczki co jakiś czas niż ciągle myć podłogę w domu.

Wycieraczki do butów używamy w dwóch miejscach

domowa wycieraczka do butówJak zwykle wybierając nowe wycieraczki straciłam sporo czasu. Wydawać by się mogło, że coś takiego jak domowa wycieraczka do butów kupuję się w minutę i ma się do z głowy. Ja jednak jestem taką osobą, że nawet jeżeli kupuję rzeczy najbardziej błahe to zawsze spędzam dużo czasu zanim zdecyduję się na coś konkretnego. Poza tym to, że przeglądając różne strony spędziłam ponad godzinę było związane również z tym, że w przypadku naszego domu wycieraczki muszą być naprawdę dobrej jakości. Dla niektórych może to się wydawać dziwne, ale ja stosuję wycieraczki w łazience. Oczywiście do łazienki zawsze kupuję wycieraczki o bardzo prostym dizajnie, które właściwie przypominają dywaniki. Tym razem też tak było, bo znalazłam świetne wycieraczki w odcieniach szarości, które super współgrają z aranżacją łazienki. Dwie wycieraczki w łazience znajdują się z powodu… kota. Wcześniej zawsze były ta dywany, ale niestety od kiedy pojawił się kot w domu, a co za tym idzie kuweta w łazience to dywany zastąpiły wycieraczki, do których nie przyczepia się żwirek i jest dzięki temu o wiele łatwiej utrzymać w łazience czystość.

Oprócz dwóch wycieraczek do łazienki, zakupiłam też półokrągłą wycieraczkę na klatkę schodową. Wybrałam klasyczne połączenie kolorów czyli czarny i ciemny brąz. Wcześniej wycieraczki przed drzwiami zawsze były gładkie, ale tym razem zdecydowałam się na wycieraczkę z napisem „Welcome”. Przyznam, że wygląda to całkiem fajnie.