Niezawodny ozonator przemysłowy

Choć odkażanie różnych powierzchni przy pomocy ozonatora jest znane i popularne od wielu lat, to ciągle niewiele osób o tym wie. Jest to urządzenie, które można wykorzystywać w warunkach domowych, ale przede wszystkim w przemyśle.

Jak pracują ozonatory przemysłowe?

nowoczesny ozonator przemysłowyJeżeli chodzi o dezynfekcję pomieszczeń i różnych przedmiotów, to stosowanych jest kilka metod. Może to być naświetlanie lampą ultrafioletową o działaniu bakterio i wirusobójczej, zamgławianie suchą parą wodną lub ozonowanie. Ostatnia metoda jest najczęściej stosowana, ponieważ jest szybka, skuteczna i bezpieczna dla człowieka i otoczenia. W warunkach domowych wystarczy mieć generator ozonu o średniej mocy, który z powodzeniem wystarczy do odkażenie powierzchni do około pięćdziesięciu metrów kwadratowych. W rolnictwie czy przemyśle stosowany jest nowoczesny ozonator przemysłowy, który ma znacznie większą moc, zatem jest wydajniejszy. Jego działanie jest takie samo jak poprzedniego modelu, z tym, że sprawdza się do odkażania linii produkcyjnych, taśm przenośnikowych, klimatyzacji czy wentylacji. Można go stosować do dezynfekcji chlewów, kurników czy obór. Jedynym koniecznym warunkiem jest ozonowanie zamkniętych pomieszczeń, w których nie ma ludzi ani zwierząt. Jeżeli ozon jest właściwie wykorzystywany, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, to staje się całkowicie bezpieczny. Zaletą przemysłowych ozonatorów jest szybki czas działania, ponieważ już po kilkunastu – kilkudziesięciu minutach, pomieszczenie jest odkażone.

Chcąc kupić dobry i sprawdzony ozonator przemysłowy, warto szukać urządzeń z certyfikatami, które stanowią o ich niezawodności i bezpieczeństwie. Takie modele można kupić już za około tysiąc lub dwa tysiące złotych w sprawdzonych sklepach z urządzeniami do dezynfekcji.