Nieduży terminal płatniczy

Wraz z postępem technologicznym zmieniają się preferencje klientów, którzy stają się coraz bardziej wygodni. Jeszcze do niedawna chcąc zapłacić za kawę w restauracji trzeba było mieć gotówkę, a dziś zapłacimy za nią kartą.

Niedrogi terminal płatniczy

terminale bez abonamentuWielu przedsiębiorców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i umożliwia im dokonywanie transakcji bezgotówkowych. To bardzo wygodna forma płatności, gdyż klient nie musi szukać po kieszeniach i w portfelu drobnych, a sprzedawca nie musi się martwić ewentualnym wydawaniem reszty. To także bardzo szybki sposób na zapłacenie za transakcję, ponieważ wystarczy zbliżyć kartę lub telefon i po wszystkim. W przypadku większości transakcji do wysokości pięćdziesięciu złotych nie ma konieczności podawania kodu PIN. Na rynku przedsiębiorcy znajdą terminale bez abonamentu albo klasyczne że stałą opłatą. W pierwszym przypadku opłacana jest jedynie prowizja za każdą dokonaną transakcję, natomiast w drugiej opcji właściciel terminala uiszcza stałą, miesięczną opłatę bez względu na ilość dokonanych transakcji. Terminale bezabonamentowe można także otrzymać bez dodatkowych opłat, jeżeli przedsiębiorca należy do Programu Polska Bezgotówkowa. Dzięki temu można otrzymać nowoczesny sprzęt mobilny wielkości telefonu, za który nie ponosi się żadnych opłat. Jedynie po upływie roku, należy opłacać prowizję od każdej dokonanej transakcji. To na pewno tańsze rozwiązanie niż opłacanie stałego abonamentu, który może stanowić obciążenie dla firmy.

Jest już coraz mniej punktów sprzedażowych i usługowych, w których nie można dokonać zapłaty w formie bezgotówkowej. Nawet kioski czy małe budki z jedzeniem posiadają terminale płatnicze, ponieważ klienci stali się bardzo wygodni i chcą płacić kartą niemalże za wszystko.