Niedroga ładna poduszka

 

Dzieci są naszym oczkiem w głowie, toteż nic dziwnego nie ma w tym, że staramy się zapewnić im komfortowe warunki w każdym aspekcie życia. Niemniej jednak, mało jest tak ważnych kwestii, jak zdrowy, spokojny i regenerujący sen.

Jaką poduszkę kupić dziecku?

poduszka dla dzieciDzieci przesypiają znacznie więcej czasu od dorosłych, w związku z czym spędzają w swoich łóżkach nawet pół doby. Dlatego mniej istotne jest to, jaki nadruk zawiera pościel dziecka, a dużo bardziej to, na ile komfortowy sen zapewnia mu jego poduszka. Wszak źle dobrana, może sprawiać, nie tylko, dyskomfort, ale też prowadzić do skrzywień kręgosłupa i bólów pleców. Pamiętać również trzeba iż optymalnie dobrana poduszka dla dzieci nie może być zbyt miękka, gdyż kręgi nie mają wówczas właściwego podparcia, co może skończyć się zwyrodnieniem w szyjnym odcinku kręgosłupa. Nie chcemy już mówić o tym, jak wiele problemów może to powodować w dalszej perspektywie, toteż lepiej działać profilaktycznie i kupować poduszki atestowane i certyfikowane, gwarantujące zachowanie optymalnej pozycji szyi i głowy w czasie snu. Oczywiście tego rodzaju poduszka dla dzieci jest droższa od standardowej, ale nie są to jakieś wielkie różnice. Wszak to kwestia dwudziestu – trzydziestu złotych i naprawdę warto wydać w tym przypadku nieco więcej, gdyż inwestujemy, nie tylko w komfort dziecka, ale również w jego zdrowie. Jeśli natomiast chodzi o wybór poduszek dla dzieci, to z największym spotkamy się w internecie.

Sen spełnia swoje funkcje, jeśli jest komfortowy, odpowiednio długi i regenerujący. Każdy z nas, z własnego doświadczenia wie iż właściwie dobrana poduszka to klucz do dobrego snu, toteż w przypadku dzieci wcale nie jest inaczej, dlatego też warto zainwestować trochę więcej niż kosztuje standardowa.