Niedoczynność tarczycy może prowadzić do śmierci.

W dzisiejszych czasach mamy bardzo mało czasu na zadbanie o swoje zdrowie. Tak naprawdę dla większości z nas jedyny kontakt z lekarzem to medycyna pracy na którą przymusowo wysyła nas pracodawca gdyż ma taki obowiązek.

Każda choroba może okazać się niebezpieczna

lekarzJeśli się źle poczujemy to jedynie wybierzemy się do lekarza internisty, który przepisze nam lekarstwa na najczęstsze dolegliwości jak przeziębienie czy zapalenie oskrzeli. Lekarze tacy jak endokrynolog czy Kardiolog w Łodzi są bardzo często przez nas pomijani. Ginekolog również nie jest odwiedzany przez dużą część kobiet. Ostatnio będąc w Łodzi na rutynowych badaniach lekarz krytykował pacjentów, że nie badają się regularnie. Rutynowe badania powinniśmy przechodzić przynajmniej raz w roku, gdyż jest kilka chorób, które nie uaktywniają się zbyt mocno w naszym organizmie przez bardzo długi czas, bądź ich objawy pokrywają się często z innymi chorobami. Weźmy na przykład taką niedoczynność tarczycy. Jej najczęstsze objawy to ciągłe zmęczenie i osłabienie, nagłe przytycie na wadze, nieregularne miesiączki, wypadanie włosów, łamanie paznokci, słabe samopoczucie i wiele innych dolegliwości, które lekceważymy i mylimy chociażby z anemią czy zwykłym osłabieniem. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż nieleczona niedoczynność tarczycy może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a w konsekwencji nawet i do śmierci. Następstwem niedoczynności tarczycy mogą być np. choroby takie jak miażdżyca czy choroba wieńcowa. W skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do śpiączki, która najczęściej prowadzi do śmierci. Chorobie towarzyszą też takie dolegliwości jak zaparcia, senność, zmęczenie, Chorobę najczęściej dziedziczymy w genach.

Samemu z siebie ciężko na nią zapaść jednak zdarza się to np. przy bardzo małej ilości jodu w organizmie. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, gdyż prowadzi często do tego, że dziecko urodzi się upośledzone umysłowo.