Nie bój się psychiatry

 

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych psychiatria uważana była za dziedzinę medycyny, przeznaczoną dla osób mających bardzo poważne problemy psychiczne. Osoby korzystające z pomocy tego lekarza nawet nie przyznawały się wśród bliskich, że leczą się w tym zakresie.

Nie wstydź się wizyty u psychiatry

psychiatra jelenia góraStatystyki pokazują, że współcześnie bardzo dużo osób cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Pogoń za pieniądzem, karierą, ewentualne niepowodzenia lub problemy zdrowotne powodują, że społeczeństwo coraz częściej cierpi na nerwicę, depresję czy hipochondrię. Jeśli wymienione wcześniej choroby są nieleczone mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Osoba cierpiąca na nerwicę nie będzie potrafiła bez pomocy specjalisty opanować emocji, z kolei stan głębokiej depresji może uniemożliwić nawet codzienne funkcjonowanie. Hipochondryk natomiast będzie umawiał się na wizyty do lekarzy różnych specjalności i mimo zapewnień, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku, żył będzie w ciągłym lęku czy przypadkiem lekarz się nie pomylił i nie przeoczył jakiegoś istotnego symptomu. We wszystkich przytoczonych przykładach może nam pomóc psychiatra Jelenia Góra. Choć na początku osoba cierpiąca na tego typu zaburzenia może stawiać opór związany z wizytą, po czasie doceni osiągnięte rezultaty. Psychiatra to lekarz, który oprócz podjęcia próby wyjaśnienia wszelkich dolegliwości ma możliwość przepisania odpowiednich środków farmakologicznych. Przyjmowanie ich według wskazań w połączeniu z terapią indywidualną przynosi zwykle bardzo dobre efekty.

Jeśli objawy nie są aż tak bardzo nasilone, można najpierw skorzystać z pomocy psychologa. Ale gdy choroba jest już dość mocno zaawansowana jedynym rozwiązaniem jest pomoc psychiatry. Nie powinniśmy się wstydzić wizyty u lekarza tej specjalności – powrót do zdrowia jest najważniejszy.