Naprawa szyb w samochodzie

Samochodowe szyby, jak każdy inny rodzaj szkła, z czasem ulegają naturalnemu uszkodzeniu, i wymagają odnowy. Nawet szyby w najbardziej zadbanych samochodach w końcu ulegają temu procesowi, który może być nieraz tak zauważalny, iż kierowcy od razu decydują się na wymianę całej szyby, z racji zużycia.

Odnowa szyb samochodowych

efektywna renowacja szyby samochodowejNaturalne zużycie i przekolorowanie szyb można usunąć, choć wymaga to wizyty w warsztacie samochodowym, zajmującym się regeneracją starych szyb. Efektywna renowacja szyby samochodowej może być często wykonana bardzo szybko, jeśli szyba nie jest bardzo stara i nie wymaga ekstensywnej odnowy i naprawy. Zazwyczaj taka renowacja przeprowadzana jest poprzez nałożenie preparatów regenerujących na powierzchnię szyby, a następnie naświetlanie ją promieniami ultrafioletowymi, usuwającymi większość przebarwień i niedoskonałości z powierzchni szyby. Ubytki i uszkodzenia usuwane są następnie za pomocą past kwarcowych, które po prawidłowej aplikacji i polerowaniu są niemal nie do zauważenia na powierzchni szyby, i doskonale kryją wszelkie uszkodzenia, rysy czy ubytki powierzchni. Każda szyba samochodowa może być w ten sposób odnawiania, a długość i koszt regeneracji zalezą przede wszystkim od jej rodzaju. Starego typu szyby, które nie mają nowoczesnych rozwiązań technicznych są, o dziwo, najłatwiejsze do odnowienia, więc entuzjaści samochodów klasycznych najczęściej oddają szyby do regeneracji, zwłaszcza jeśli odrestaurowują bardzo stare samochody zabytkowe.

Nowocześniejsze szyby są trudniejsze do naprawy, a przez to bardziej kosztowne, choć i tutaj można z łatwością naprawić nawet pozornie rozległe uszkodzenia. Coraz więcej zakładów samochodowych zajmuje się taką renowacją, więc naprawa bywa coraz łatwiejsza i szybsza.