Najlepsze rękawiczki medyczne

Jednym z elementów wyposażenia, który jest wymagany w kontakcie z pacjentem, są odpowiednie rękawiczki. Dobrze dobrane pozwalają na precyzyjną, dokładną pracę oraz odpowiednią ochronę przez ewentualnymi infekcjami. Które rękawice najlepiej wybrać i jakie jest ich zastosowanie?

Jak używać rękawiczek medycznych?

rękawiczki medyczneIstnieje kilka zasad, do których powinniśmy stosować się, aby w pełni wykorzystywać potencjał rękawiczek medycznych. Pierwszą z nich, która należy do zdecydowanie najważniejszych, jest limit akceptowalnej jakości. Jest to wskaźnik, który informuje nas o ilości możliwych mikro-dziur, które mogą znajdować się w rękawicach. Im wartość ta jest mniejsza, tym większą ochronę mamy zapewnioną przed niebezpiecznymi infekcjami. Kolejna ważna rzecz, o której należy pamiętać, gdy wybieramy rękawiczki medyczne, to materiał wykonania. Firmy zajmujące się produkcją tych akcesoriów oferują nam rękawiczki z lateksu, nitrylu, winylu oraz folii. W zależności od wykonywanej pracy i związanego z nią niebezpieczeństwa powinno dobrać się taki produkt, który zapewni nam maksymalne zabezpieczenie. Odpowiedni rozmiar to kolejna zasada, która powinna być brana pod uwagę przy zakupie rękawic. Dobrze dopasowane do dłoni pozwolą nam na precyzyjną pracę i dobre czucie. Zbyt mały lub też zbyt duży produkt może nieść ze sobą wiele niedogodności, takich jak potliwość, drętwienie, zmęczenie, a nawet ból dłoni. Przy używaniu rękawiczek medycznych nie należy zapominać, że są one produktem jednorazowym, który po zużyciu powinno wyrzucać się do pojemników przeznaczonych na odpady medyczne. To samo tyczy się rękawiczek, które rozluźnią się w trakcie pracy. W celu maksymalnej ochrony i komfortowej pracy zaleca się, aby wymienić je na nowe rękawice.

Prawidłowe używanie rękawiczek medycznych jest niesamowicie ważne w pracy osób, które mają kontakt z pacjentem. Produkt ten nie tylko pozwala nam na komfortowe wykonywanie czynności, ale również chroni przez niebezpiecznymi bakteriami i wirusami. W zależności od obowiązków należy wybrać takie rękawiczki, które będą wykonane z odpowiadającego nam materiału.