Najlepsze maski z filtrem

Od momentu wybuchu pandemii, maski stały się dla każdego z nas nieodzownym elementem codziennego życia. Trzeba je nosić niemalże w każdym pomieszczeniu, a niekiedy nawet na świeżym powietrzu, zatem nie jest to wygodne, ale za to konieczne.

Czym się wyróżnia maska z filtrem?

polecane maski z filtrem ffp3Kiedyś maski były noszone tylko w sezonie grzewczym, kiedy normy szkodliwych substancji były znacząco przekroczone. Były to maski antysmogowe, które wyposażony były w specjalne filtry, zatrzymujące wszelkie szkodliwe substancje. Jednakże dziś zakładamy je przez cały rok z zupełnie innego powodu. Przede wszystkim chodzi o ochronę dróg oddechowych przed zakażeniem wirusami, bakteriami czy też dostaniem się do organizmu różnych pyłów zawieszonych PM2. 5 i PM10. Najlepsze są polecane maski z filtrem FFP3, które należą do półmasek, czyli można je wielokrotnie używać. Producent gwarantuje zachowanie najwyższej skuteczności przez około osiem godzin noszenia. Jednakże po jej zdjęciu trzeba ją od razu zdezynfekować, aby można było ponownie użyć. Jeżeli ta zasada zostanie zachowana, to przeważnie maska FFP3 będzie służyła przez około dziesięć zastosowań. Maski z filtrem są znacznie lepsze od modeli bez nich, gdyż są w stanie zapewnić nam wysoką ochronę przynajmniej przez kilka lub nawet kilkanaście godzin od momentu założenia. Ponadto są one wykonane ze specjalnej, warstwowej włókniny, który jest miękka w dotyku i zapewnia dobrą filtracje. Dla lepszego dopasowania maski do kształtu twarzy, posiada ona uszczelkę nosową.

Co prawda, noszenie masek nie jest wygodne, ale to ciągle najskuteczniejszy sposób przed zakażeniem groźnym wirusem. Jeżeli zależy nam na najwyższej ochronie, to warto wybrać maskę z filtrem FFP3, ponieważ wykazuje on ponad dziewięćdziesięciodziewięcioprocentową skuteczność.