kamery cctv

Nadzór realizowany przy pomocy kamer

Monitoring jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i wykrywania zdarzeń niepożądanych. W celu rejestracji obrazu oraz dźwięku wykorzystywane są nowoczesne urządzenia nazywane kamerami. Są one stosowane w wielu aplikacjach i rozwiązaniach. Wykorzystują je zarówno służby mundurowe do nadzoru nad danym obszarem oraz użytkownicy indywidualni.

Closed-Circuit TeleVision dominującą technologią

kamery cctvPrzykładem wykorzystania kamer może być chociażby monitoring miejski, który dostarcza ważnych informacji z różnych części miasta do centrali. Tam właśnie na podstawie rejestrowanego obrazu oraz dźwięki podejmowane są decyzje o ewentualnej interwencji odpowiednich służb. Warto dodać, że kamery cctv równie dobrze nadają się do ochrony dużych obszarów takich jak chociażby zakłady przemysłowe. Często bowiem w tego typu obiektach zachodzi potrzeba kontroli i nadzoru dostępnej przestrzeni. Na teren zakładu nie ma bowiem prawa dostać się żadna osoba niepowołana z zewnątrz. Stanowi to bowiem zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w zakładzie oraz samego intruza. Właśnie dlatego w celu skrócenia czasu reakcji służb ochrony wykorzystywane są rejestratory obrazu. Przesyłają one obraz w czasie rzeczywistym do dyżurki, gdzie osoba mająca nadzór nad danymi sekcjami jest w stanie w krótkim czasie podjąć odpowiednie decyzje. Warto dodać, że dostępne obecnie technologie cechują się bardzo wysoką jakością rejestrowanego materiału a także umożliwiają obserwację terenu bez względu na porę dnia czy warunki atmosferyczne.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnych technologii, które mają odmienną skuteczność w zależności od warunków. Przykładem wykorzystywanych rozwiązań może być chociażby możliwość rejestracji materiału w podczerwieni czy termowizja. Jak widać technologia kamer służących do monitoringu na przestrzeni lat rozwinęła się bardzo co sprawiło, że jest to obecnie jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa danego obszaru.