Na czym polega tworzenie stron internetowych?

Jest na świecie wielu informatyków. Jednak informatyk dzieli się również na mniejsze profesje. Tak zwane specjalizacje. I tak właśnie jest informatyk który zajmuje się grafiką. Jest to grafik komputerowy. Jest informatyk, który zajmuje się programowaniem i to jest programista.

Serwisy internatowe to niezwykle skomplikowane twory

serwisy internetoweJest jeszcze informatyk techniczny, który zajmuje się komputerem od strony technicznej ale nas najbardziej interesuje programista bo to właśnie on tworzy strony internetowe. Na czym to jednak polega? No najpierw grafik wykonuje portale internetowe od strony graficznej czyli w pliku graficznym pokazuje programiście jak strona ma wyglądać. Jest to tak zwany wzór, który programiście służy jako podgląd. Jednak serwisy internetowe to nie wszystko co może wykonywać programista. Jest jeszcze wiele innych rzeczy. Może on tworzyć na przykład aplikacje sieciowe. To takie aplikacje które są otwierane i obsługiwane przez portale internetowe. Czy coś jeszcze jest potrzebne do pracy takiej aplikacji? Do pracy takiej aplikacji nie są potrzebne tylko strony internetowe ale również potrzebny jest nam serwer WWW (na przykład Apache) oraz baza danych MySQL. Dzięki temu jesteśmy niezależni od miejsca i czas kiedy chcemy skorzystać z takiej aplikacji. Oczywiście trzeba mieć dostęp do przeglądarki oraz internetu. Cechą takich takich aplikacji dedykowanych jest to, że każdy może sobie taką aplikacje dopasować do siebie i tai produkt jest dopasowany do naszych potrzeb. W większości takie aplikacje nie potrzebują dodatkowego oprogramowania. Wystarczy przeglądarka oraz internet. Zaletą takiego programu jest to, że mamy do niego dostęp w każdym miejscu i czasie, jesteśmy po prostu niezależni.

Ponadto następna zaletą jest to, że istnieje możliwość monitowania pracowników czy nawet samego prezesa o potrzebnych na przykład konieczności przeprowadzenia przeglądu technicznego naszego sprzętu.