Montaż siatki na balkonie

 

Bez wątpienia nieruchomość z balkonem jest o wiele bardziej atrakcyjna niż bez niego, dlatego też jest pożądana przez wiele osób. Jednakże ma to też swoje minusy, zwłaszcza jeżeli chodzi o ptactwo, które uwielbia na nich przesiadywać.

Jak zabezpieczyć balkon przed ptakami?

siatka na balkon bezinwazyjnaJak wiadomo wszelkie ptactwo roznosi najróżniejsze choroby i bakterie, które mogą być dla nas niebezpieczne, dlatego też nie powinno się ich wpuszczać do miejsc, gdzie żyjemy. Szczególnie to się tyczy dzikich ptaków. W miastach największym problemem są gołębie, które na co dzień przesiadują w parkach i na placach, a później udają się na strychy, zadaszenia czy na balkony i tarasy. Jak łatwo się domyślić, robią tam dużo hałasu i pozostawiają po sobie mnóstwo zanieczyszczeń, które wydzielają silny zapach. Żeby tego uniknąć, potrzebna jest siatka na balkon bezinwazyjna, która stanowi dla ptaków barierę nie do przejścia. Ponadto jest ona na tyle cienka, że prawie że w ogóle niewidoczna, zatem nie psuje aspektów wizualnych balkonu. Warto zauważyć, że to jedna z niewielu metod, które nie wymagają używanie śrub, gwoździ, wiertarki, a nawet specjalnego kleju. Jej montaż nie niszczy elewacji, a bardzo często do jej założenia wykorzystuje się elementy balkonu. Można ją kupić na metry w sklepach ogrodniczych albo budowlanych za niewielkie pieniądze. Jest ona wykonana z wytrzymałego tworzywa, które jest odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy mróz.

Poza siatką balkonową, w sprzedaży można znaleźć też specjalne kolce na ptaki, które montuje się na parapecie, ale one mogą nieco utrudniać codzienne korzystanie z okna. Na pewno lepsze są siatki, które idealnie się sprawdzą jako zabezpieczenie dla kota.