Montaż i eksploatacja drzwi wewnętrznych

Chociaż nigdy zawodowo nie pracowałem w branży budowlanej to ze względu na stan i wiek budynku, w którym mieszkam mam dużo doświadczenia związanego właśnie z tym tematem. Zawsze drewnianymi drzwiami interesuje się w pierwszej kolejności, ponieważ w porównaniu do innych egzemplarzy mają one wiele wyjątkowych zalet. Wybrane z nich podaje poniżej.

Na co zwrócić uwagę w drewnianych drzwiach?

drewniane drzwi wewnętrzne z iławyWybieram przede wszystkim klasyczne modele wykonane właśnie tradycyjnego drewna, ponieważ wiem, że ze względu na swoje właściwości we wnętrzu budynku ten materiał sprawdzi się doskonale. Tym bardziej że zewnętrzne powierzchnie drzwi w każdym przypadku są przez producenta doskonale zabezpieczone przed wilgocią na przykład poprzez właściwie realizowany proces lakierowania lub malowania. Dlaczego do produkcji czegoś takiego producenci często wykorzystują lakier? Między innymi dlatego, że umożliwia on zachowanie naturalnego rysunku drewna. Drewniane drzwi wewnętrzne z Iławy mogą powstawać z fragmentów o różnym kształcie. Właśnie dlatego na przykład egzemplarze z szybami wykorzystywane w moim domu w różnych pomieszczeniach przypominają prawdziwe dzieło sztuki. Bez względu na specyfikę modelu działania związane z montażem zawsze wyglądają podobnie. Najpierw trzeba zająć się właściwym osadzeniem ościeżnicy. Na tym etapie zwykle wykorzystuje specjalną piankę do pozbywania się wszelkich możliwych szczelin.

Kolejny etap to montaż proponowanych przez producenta zawiasów. Dopiero wtedy drzwi można rzeczywiście trwale osadzić na tych zawiasach. Osoby zainteresowane drzwiami drewnianymi z Iławy na pewno doskonale wiedzą, że są one sprzedawane w komplecie razem z zamkami i klamkami. Ich montaż jest prosty, ponieważ w zestawie otrzymuje wszystkie śruby.