Materace wyprodukowane w kraju

Kiedyś nie mieliśmy takiego wyboru jak dziś i idąc do sklepu z wyposażeniem wnętrz, albo do sklepu z łóżkami, mogliśmy znaleźć jedynie modele ze sprężynami, albo zwykłą piankę, którą można było także kupić na metry. Nie było wyboru i każdy miał taki sam materac. Na szczęście teraz się to zmieniło.

Jakiej produkcji wybrać materac?

produkcja materacyNa rynku mamy dostępne modele sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch i Chin, ale mamy też nasze polskie materace, które w niczym nie odstają od jakości tych zachodnich. Kupując materac nie należy się kierować krajem wytworzenia, a jedynie jakością wykonania. Polska produkcja materacy odbywa się w naszym kraju z materiałów wytworzonych w polskich fabrykach. Materace wyprodukowane za granicami naszego kraju, często nie mają instrukcji w języku polskim i są nieco droższe niż ich polskie odpowiedniki. Najtańsze modele są produkowane w Chinach, ale ich skład nie zawsze jest zgodny z europejskimi wymogami, dlatego warto przed zakupem dokładnie sprawdzić materiały z jakich są wykonane i czy posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego trzeba kupować świadomie. Materace piankowe są najczęściej produkcji francuskiej, ponieważ tam są najbardziej popularne, a ich wysoka jakość jest powszechnie znana w całej Europie. Systemy sprężynowe w naszych, rodzimych materacach, są sprowadzane z Włoch, gdyż tam znajduje się firma, która słynie z produkcji najlepszych sprężyn do materacy i łóżek składanych.

Jeżeli jesteśmy niezdecydowani co do wyboru optymalnego dla nas modelu, to z pewnością pracownicy w sklepach z materacami nam doradzą jaki model wybrać, bo mają w tym doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Istotny elementem przy zakupie, jest także gwarancja jaką daje producent na swój produkt.

Posted in Dom