Makiety do prezentacji osiedli

W budownictwie liczy się zarówno efekt końcowy jak i odpowiednie przygotowanie. Taki etap przygotowawczy rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniej dokumentacji technicznej i projektów, które są poprzedzone konsultacjami. Dopiero wtedy można zaprezentować gotową wizję swojego projektu. Można to zrobić w nietuzinkowy sposób.

Odpowiednia wizualizacja osiedla robi efekt

wizualizacje osiedliDla inwestora, który nie koniecznie musi być biegły , w różnego typu aspektach technicznych, gołe projekty budowlane są często dość niezrozumiałe. Lepiej jest pokazać mu gotową koncepcję w jakiś inny sposób, na przykład za pomocą odpowiedniej makiety. Osiedla domków, czy też zabudowę osiedli można śmiało przedstawić w formie makiety. Takie wizualizacje osiedli pozwalają wyobrazić sobie projektowaną koncepcję, bez biegłej znajomości dokumentacji technicznej. W ten sposób przedstawia się także projekty budowlane, szerszej grupie odbiorców. Jest to bardzo medialny i czytelny sposób przedstawienia projektów. To jak zostanie on odebrany zależy także od jakości samej makiety. Dokładność wykonania poszczególnych jej elementów ma tutaj kluczowe znaczenie. Najprostsze makiety bez detali nie robią w końcu takiego wrażenia, jak dokładne i szczegółowe odwzorowanie detali projektu. Można na przykład dodać do makiety elewację, czy też urządzić jakoś przestrzeń przed domem umieszczając tam figurki, czy też modele samochodów.

Dobrze jest zlecić wykonanie makiety profesjonalnemu modelarzowi, który przygotuje ją najlepiej jak umie. Jest to oczywiście kosztowne, ale to tylko niewielki odsetek całkowitych kosztów inwestycji, a może zdecydować o jej przyjęciu lub też nie. Takie makiety można już dzisiaj także wydrukować sobie na drukarkach 3D i to z dużą liczbą szczegółów i detali technicznych.