Korzyści z masażu kręgosłupa

Jesteśmy fanami internetu

Korzyści z masażu kręgosłupa

Masaż był kiedyś uważany za luksus – coś, co robi się w spa. Jednak korzyści płynące z masażu są obecnie uważane za bardziej powszechną terapię i są często zalecane przez lekarzy i innych pracowników medycznych. Masaż jest uznawany za część ogólnego programu odnowy biologicznej. Jedną z najczęstszych i najbardziej korzystnych części ciała do masażu są plecy, ponieważ najważniejsze nerwy przebiegają przez kręgosłup.

W czym może pomóc masaż kręgosłupa?

masaż kręgosłupa wrocławDobry masaż pleców może pomóc złagodzić ból dolnej części pleców. Po intensywnym treningu lub całodziennym siedzeniu przy biurku mięśnie pleców mogą być napięte. Kiedy masażysta pracuje na tych mięśniach, część napięcia zostaje uwolniona. Powtarzające się ruchy lub unieruchomienie mogą powodować ból szyi i ramion. Masaż górnej części pleców może pomóc zmniejszyć napięcie w tym obszarze i zmniejszyć ból spowodowany migreną. Masaż kręgosłupa Wrocław stymuluje również produkcję endorfin, dopaminy i serotoniny, substancji chemicznych, które poprawiają samopoczucie. Pomaga to opanować ból i może zmniejszyć ilość przyjmowanych środków przeciwbólowych. Masaż pleców może pomóc zmniejszyć ból w dolnej części pleców, co może pomóc w zapobieganiu niepokojom i depresji. Masaż pleców rozluźnia większe mięśnie i łagodzi napięcie, które może powodować trudności w zasypianiu lub utrudniać zapadnięcie w głęboki sen. Pomaga również w procesie gojenia. Nawet po długiej historii bólu pleców masaż może pomóc wyleczyć tkanki i mięśnie, które stały się napięte, słabe lub nawet zaczęły zanikać. To z kolei poprawia zakres ruchów. Masaż kręgosłupa pomaga również zmniejszyć rozstępy i blizny. Sportowcy z napiętymi mięśniami w dolnej, środkowej i górnej części pleców mogą zauważyć zwiększoną elastyczność stawów po masażu pleców.

Masaż pleców i kręgosłupa stymuluje krążenie i zwiększa przepływ krwi . Pomoże to dostarczyć krew z tlenem i substancjami odżywczymi do mięśni i głównych narządów. Jednak największą zaletą masażu pleców jest po prostu dobre samopoczucie w trakcie jego trwania, jak i potem. Czasami wystarczy poświęcić trochę czasu na relaks i cieszyć się przyjemnym doznaniem.