Klocki lego a samodzielna zabawa dziecka

Samodzielna zabawa dziecka jest dla niego bardzo ważna. Dzięki niej wiele się uczy. Czego? Samodzielnej pracy, zajmowania się sobą, ze nie zawsze jest kolega, koleżanka czy rodzice, którzy będą się z nimi bawić, że samemu też można się świetnie bawić.

Klocki Lego idealnie nadają się do samodzielnej zabawy!

Klocki LegoTaka zabawa jest bardzo rozwijająca, uczy wyobraźni, pozwala na spędzenie czasu w samotności, uczy samodzielności. W końcu im szybciej nasze dzieci zaczną się zajmować sobą, tym łatwiej będzie nam je zostawić same w przyszłości. Oczywiście, każda zabawa powinna być nadzorowana i nie można nie sprawdzać co się dzieje z naszym dzieckiem, trzeba dać mu jednak dużo swobody w działaniu. Jak to zrobić? Najlepiej jest kupić takie zabawki, które nie wymagają zaangażowania drugiej osoby. Takimi zabawkami są klocki lego. Do wyboru mamy bardzo wiele ich rodzajów, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Mamy klocki lego technic, czyli takie, które trzeba założyć w kształt jakiegoś pojazdu, na przykład koparki lub samochodu terenowego. Jest to na pewno zabawa na długie godziny, bo taki model składa się z bardzo wielu małych części. Trzeba też pamiętać, że zbyt małe dzieci mogą takowe połykać, więc trzeba patrzeć na oznaczenia na opakowaniach. Klocki lego ninjago też służą do składania takich pojazdów, ale takich, które nie istnieją w rzeczywistości. Jeśli nasze dzieci nie interesują się pojazdami to możemy dać im klocki lego city, gdzie będą bawiły się w budowanie miasta. Lego ma również propozycję na dziewczynek, więc i one mogą się samodzielnie bawić.

Mamy specjalne klocki lego dla dziewczynek, pełne księżniczek, zwierzaczków, czy pałaców, jak również kolekcje klocki lego friends, które pozwalają na zabawę z koleżanką. Mogą więc być one wykorzystywane nie tylko do samodzielnej zabawy, ale także do zabawy grupowej, co jest bardzo korzystne dla wszystkich.