Jakie kondensatory zastosować?

 

Skuteczna modernizacja starej sieci energetycznej może w znacznym stopniu obniżyć koszty, jakie generuje nasze przedsiębiorstwo. To bardzo ważna kwestia, gdyż dzięki temu będziemy mogli skutecznie rozwiązywać liczne problemy, które pojawią się przed nami, co jest bardzo ważne. Warto zbadać pobór mocy biernej, który występuje w naszym przedsiębiorstwie.

Baterie z kondensatorami należy wpiąć do sieci

bateria kondensatorów dławikowaZbyt duży pobór mocy biernej może być problemem, z którym trzeba będzie się zmierzyć, jeżeli w naszej firmie działa dużo uśpionych urządzeń z zasilaczami. Będziemy musieli poradzić sobie z tym problemem w procesie modernizacji naszej sieci energetycznej, inaczej będziemy zmuszeni do zwiększenia nakładów finansowych na opłaty, które będziemy ponosić. Dobrym rozwiązaniem takiego problemu jest bateria kondensatorów dławikowa, która może zredukować pobór mocy biernej. W sytuacji, gdy nabiera ona charakteru pojemnościowego, na przykład w sieci energetycznej, która obciążona jest w niewielkim stopniu, będziemy mogli zredukować pobór tego rodzaju energii, dzięki zastosowaniu odpowiednich kondensatorów. To bardzo ważne, aby zadbać o baterię, która będzie posiadała odpowiednie systemy zabezpieczeń, na przykład takie, które będą sterowane mikroprocesorami, co pozwoli uniknąć różnego rodzaju awarii. Poziom zabezpieczeń, który musimy stosować jest szczególnie istotny dla każdego z nas.

Odpowiednie zabezpieczenie naszej baterii jest bardzo ważne. Wielu producentów oferuje szeroki wachlarz zabezpieczeń dla tego typu instalacji, zaczynając od zabezpieczenia specjalnym rodzajem bezpieczników, kończąc na dodatkowej wentylacji uruchamianej, gdy czujniki wykażą zbyt wysoki poziom temperatury. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy decydować się na tego typu inwestycję.