Jaki karnisz wybrać do domu?

Karnisze tradycyjne montowane są na ścianach w naszych domach. Istnieje wiele rodzajów karniszy, które nie musimy przymocowywać tylko do ściany, ale również do sufitu. Wówczas nasze firanki będą od sufitu po podłogę. Jednak najpopularniejsze są karnisze te tradycyjne, na zawieszeniach które montujemy do ściany i zawieszamy n nich firanki.

Funkcjonalność karniszy sufitowych

tanie karnisze ścienneOczywiście tak jak wszystko tak samo tanie karnisze ścienne możemy mieć na zamówienie. Dzięki czemu każdy można dopasować do swojego wnętrza. Nie tylko sposób montażu, ale różnić je może kolor czy ilość szyn, które możemy sobie dopasować pod własne potrzeby czy też łatwość nakładania na nich firanek. Oczywiście nie tylko takie z szynami mogą być, bo to już takie nowoczesne, ale najpraktyczniejsze to zwykłe rurki na które nakłada się kółka i na których są specjalne zaczepy do których mocujemy nasze firanki, czy zasłonki. Zastosowanie różnego wykończenia karniszy pozwala nam na ich udekorowanie. Istnieje wiele zakończeń i wcale nie musimy mieć standardowego zakończenia zwykłą zaślepką, ale możemy pozwolić sobie na jakieś z kryształkami czy innym wzorze. Zakończenia karniszy jest tak wiele jak i rodzajów karniszy, które obecnie wcale nie są takie drogie. Droższe do nich są firanki jak sam karnisz. Tworzywo z którego jest wykonany karnisz to dobrej jakości metal, dzieki czemu spokojnie wytrzymuje on każdy niemal ciężar pod jaki go poddamy. Oczywiście musimy zrobić miejscowe podpory, ale to jeśli chcemy na dużej odleglości go zawiesić. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie spokojnie możemy zawiesić firanki na jednym karniszu.

Tak jak powiedzieliśmy zarówno wielkość jak i wzór jest uzależniony od potrzeby klienta czego on oczekuje i gdzie dany karnisz będzie mu służył. Koszty takich karniszy nie są wcale wielkie, a możliwość ich zmniejszenia czy powiększenie, dzięki teleskopowym mechanizmowi z łatwością je przetransportujemy do domu czy gabinetu.