Jaką suwnicę wybrać?

 

Żyjemy w czasach, gdy każdy rynek zalany jest mnóstwem różnego rodzaju ofert. Także rynek urządzeń przeznaczonych dla przemysłu obfituje w różnego rodzaju oferty. Wiele z nich jest godnych uwagi, szczególnie, jeżeli chcemy rozwijać nasze przedsiębiorstwo. Przyjrzyjmy się na przykład suwnicom – urządzeniom pozwalającym przenosić naprawdę ciężkie przedmioty.

Suwnice natorowe muszą być niezawodne

niezawodna suwnica natorowaW wielu sytuacjach zwykły wózek widłowy może nie dać sobie rady. Wymaga on też pozostawienia drogi dojazdu, co może być problematyczne, szczególnie, gdy maksymalnie wykorzystujemy miejsce, jakie mamy na naszej hali lub w magazynie. Wówczas warto zainteresować się montażem suwnicy natorowej. To stalowa konstrukcja montowana zwykle na elementach konstrukcyjnych hali. Suwnica przesuwa się za pomocą jednostek pędnych po dwóch przeciwległych torach. Można na nich osadzić więcej niż jedną suwnicę, po wyposażeniu ich w zabezpieczający system antykolizyjny. Takie rozwiązanie jak niezawodna suwnica natorowa niezwykle przyspiesza wszelkie procesy, jakie zachodzą w naszej firmie. Nie wymaga ono też fizycznego dojazdu do podnoszonych rzeczy. Możemy dzięki temu zmaksymalizować wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co będzie szczególnie istotne, jeżeli jeszcze nie możemy pozwolić sobie na rozbudowę hali. Warto zainwestować w dobry, niezawodny sprzęt, który przy dobrej konserwacji, posłuży nam przez wiele lat.

Obecnie technologia pozwala produkować suwnice o niezwykle wysokim poziomie zabezpieczeń, dzięki czemu ryzyko wypadku jest minimalne. Trwałość takich urządzeń, przy odpowiedniej konserwacji i regularnym serwisowaniu, może być liczona w dekadach. Dobrej klasy suwnica natorowa jest w stanie przenosić przedmioty o wadze nawet do dziesięciu ton, co daje nam bardzo duże możliwości.