Jak wybrać usługę sprzątania biur?

Każdy przedsiębiorca, który dba o wizerunek swojej firmy i przyjmuje klientów w swoim biurze powinien również pomyśleć o tym, aby zachować w biurze odpowiednią czystość. Oczywiście samodzielne sprzątanie każdego dnia może być dosyć uciążliwe, zwłaszcza gdy nie mamy w tym temacie doświadczenia, więc najlepiej zdecydować się tutaj na firmę sprzątającą, która nam pomoże utrzymać czystość w biurze.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą?

usługi sprzątania biur warszawaPrzede wszystkim najważniejsze jest to, aby pracownicy firmy sprzątającej mieli bogate doświadczenie. Mogłoby się nam wydawać, że do sprzątania biura czy też zwykłego mieszkania nie potrzeba żadnych specyficznych umiejętności. Jednak jak się okazuje, żeby być dobrym pracownikiem sprzątającym trzeba mieć ukończone odpowiednie szkolenie. Każdy pracownik musi doskonale wiedzieć jakim środkiem czystości można czyścić różne powierzchnie mebli, a także którego użyć do podłóg, a którego do okien. Bardzo ważne jest w przypadku usługi sprzątania biur Warszawa, aby delikatnie obchodzić się ze sprzętem komputerowym, a także telewizorami czy też klawiaturami. Dobry pracownik sprzątający wie również także, że trzeba delikatnie obchodzić się z podłogami i blatami drewnianymi, które nienawidzą wody. Na koniec już musimy ustalić, czy będziemy rozliczać się za pracę godzinową czy też może wykupimy abonament na sprzątanie. Jeżeli chcemy, żeby pracownicy przyjeżdżali do nas tylko raz w miesiącu, to możemy zdecydować się na stawkę godzinową, ale kiedy mają sprzątać u nas codziennie lub kilka razy w tygodniu to zawsze lepiej podpisać umowę na stałe.

Zanim jeszcze podpiszemy samą umowę powinniśmy przede wszystkim sprawdzić co wchodzi w cenę usług i na co możemy liczyć. Możemy również dopytać się jakimi urządzeniami dysponują pracownicy w firmie, a także jakiego środka chemicznego używają do czyszczenia. Firma sprzątająca powinna posiadać również odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.