Jak wybrać odbiorcę odpadów?

Kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego odbiorcy odpadów lub chcemy zmienić aktualnego to przede wszystkim warto zdecydować się na firmę, która znajduje się jak najbliżej prowadzonej przez nas działalności biznesowej. Będziemy wtedy mogli liczyć na bardzo tani transport odpadów oraz podstawienie odpowiednich kontenerów na różnego rodzaju odpady niebezpieczne i chemiczne.

Obsługa i terminowość firmy utylizujące odpady

bezproblemowa utylizacja odpadów chemicznychŻaden przedsiębiorca nie wyobraża sobie sytuacj, w której mógłby tracić czas na gospodarowanie odpadami. Najczęściej każdy właściciel firmy chce mieć proces związany z utylizacją odpadów zautomatyzowany, aby nie musiał poświęcać czasu na takie sprawy. Warto więc wybrać odpowiednią firmę, której specjalizacją jest bezproblemowa utylizacja odpadów chemicznych. Warto ustalić z pracownikiem takiej firmy, kto będzie kontaktował się z nami w przypadku odbioru odpadów chemicznych oraz niebezpiecznych, a także kto będzie wystawiał kartę przekazania odpadu, ponieważ możemy wypełnić ją samodzielnie albo też pracownik firmy odbierającej odpady zobowiązany jest do wystawienia takiego dokumentu. Dobrze jest również upewnić się, w jakiej formie możemy szybko zamówić usługi i utylizacja odpadów chemicznych, ponieważ niektóre firmy oferują tylko i wyłącznie kontakt telefoniczny, ale coraz więcej firm decyduję się na to, aby umożliwić zamówienie usługi przez internet. Dobrze jest również zapytać, czy będziemy mogli wynająć odpowiednie kontenery i pojemniki na odpady chemiczne i niebezpieczne.

Podczas nawiązywania stałej współpracy z firmą odbierającą i utylizującą odpady niebezpieczne oraz chemiczne z naszej firmy, powinniśmy wykonać kopie dokumentów, które zezwalają na odbiór takich odpadów. Będą to bardzo przydatne dokumenty w razie jakichkolwiek kontroli urzędowych dotyczących regulacji odpadów niebezpiecznych oraz chemicznych i przemysłowych.