Jak wybrać najlepsze obozy językowe dla swojego dziecka?

Koniec roku szkolnego nie musi oznaczać przerwy w przyswajaniu wiedzy. Inwestycja w rozwój dziecka to priorytetowe zadanie każdego rodzica, dlatego warto zapoznać się z ofertami biur podróży, które proponują obozy językowe dla dzieci o różnych wariantach zaawansowania, kategoriach wiekowych i destynacjach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

obozy językoweDługość turnusów jest uzależniona od wieku dzieci, te dwutygodniowe i miesięczne są najczęściej przeznaczone dla nastolatków w wieku ponadgimnazjalnym, zaś tygodniowe są dla młodszych pociech i wówczas najczęściej odbywają się w kraju. Zagraniczne wojaże, jak wiadomo są trudniejszym tematem, z którym maluch sobie nie poradzi, jednak szesnasto- czy siedemnastolatek nie będzie miał trudności w odnalezieniu się w innej kulturze daleko od domu. Warto podkreślić, że wyjazdy z rówieśnikami o podobnym poziomie znajomości języka obcego ułatwia konwersację, otwierając dzieci na innych przez systematyczne usuwanie bariery wstydu i przełamywanie nieśmiałości. Obozy językowe za granicą łączą zajęcia sportowe i rekreacyjne z nauką języka, którą prowadzą native speakerzy, czyli nauczyciele, których językiem ojczystym jest ten, który wykładają naszym dzieciom. Warto sprawdzić czy oferta, która przyciągnęła naszą uwagę ma zespół tutorów, którzy są właśnie native speakerami. Wówczas zyskujemy pewność, że pieniądze zainwestowane w naukę są dobrą inwestycją – taki lektor nie tylko oswoi dziecko z akcentem, ale i zwróci uwagę na prawidłową wymowę, podpowie lokalne idiomy i wytłumaczy niuanse, o których nie wiedzą ci, którzy sami uczyli się języka.

Obozy językowe pomimo tego, że wydają się być drogą opcją na wakacje dla dziecka przynoszą praktycznie niemierzalne profity w postaci nauki pracy w grupie, otwartości na język i kulturę, a także szkolenie charakteru, dlatego warto taką opcję rozważyć.