Jak używać aloes?

Roślin od lat były wykorzystywane w medycznie ludowej ze względu na swoje właściwości lecznicze, ale nasze babcie stosowały je także jako kosmetyki. Dziś mało kto wie, że napar z pokrzywy świetnie działa na włosy, tonik z płatków nagietka pomaga zwalczyć trądzik. 

Zdrowotne właściwości aloesu

aloes foreverKoncerny kosmetyczne coraz częściej produkują kosmetyki na bazie roślinne. Nie tylko ze względu na ich dobroczynne działanie, ale także obniżoną ryzyko wystąpienie skutków ubocznych. Jedną z najbardziej znanych roślin leczniczych jest aloes. Sok w liści działa łagodząco w wielu chorobach skóry, pomaga w gojeniu się ran. W przypadku silnych oparzeń i odleżyn warto smarować miejsce miąższe z liści. Aloes bardzo dobrze działa na nasz układ odpornościowy. Regularne picie soku z aloes wspomaga nasz układ immunologiczny w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Sok z aloes można przygotować w domowych warunkach, ale niestety wymaga to pracy i czasu, ponieważ porcja soku z jednej roślin jest niewielka. Lepszym sposobem jest zakup dostępnych na rynku preparatów, na przykład aloes forever. Picie takiego soku dwa razy dziennie w pełni zaspokaja nasze zapotrzebowanie, a butelka przeciętnie starcza na miesiąc, góra dwa. Są to dobrej jakości preparaty, dlatego nie musimy się martwić o ich skład. Dodatkowo oszczędzamy swój czas. Nie trzeba pielęgnować w domu całej hodowli aloesu, aby przez miesiąc pić sok. Nie musimy się też martwić przygotowaniem.

Roślin mają wiele właściwości prozdrowotnych, a ekologiczne podejście do świata nakłania nas to wykorzystywania tych właściwości. Nasze babcie od lat stosują takie roślinne, naturalne preparaty. Najwyższy czas, abyś i my skorzystali z tych dobrodziejstw przyrody. Na pewno, że wyjdzie nam to na dobre.