Jak stosować olejek z konopi?

Tetrahydrokannabinol (THC), to jedyna substancja psychoaktywna obecna w konopiach. Natomiast jest ona bardzo silna, toteż sprzedaż produktów, które ją zawierają jest nielegalna. Na szczęście jednak, nie wszystkie gatunki konopi są w nią bogate.

Ile kosztuje olej konopny?

prozdrowotny olejek cbgW odmianach siewnych (sativa) zidentyfikować można jedynie śladowe ilości tej substancji, w związku z czym to właśnie z nich pozyskuje się oleje konopne. Ponadto, są one najlepiej przyswajalnym źródłem tej substancji czynnej, w związku z czym ich działanie jest najbardziej efektywne. Jeżeli natomiast chodzi o prozdrowotny olejek CBG to jest on tak samo skuteczny, jak oleje CBD, gdyż ta substancja czynna wykazuje, niemal, identyczne właściwości. Gdy natomiast idzie o koszt nabycia takiego wyrobu, to najtańsze z nich kupimy już za, nie więcej niż sto złotych. Warto również dodać, że oleje CBG można przyjmować nie tylko doustnie, ale też w drodze waporyzacji. W opinii wielu jest to metoda dużo bardziej efektywna, gdyż odparowane składniki czynne, dostają się bezpośrednio do krwiobiegu, omijając układ trawienny i wydalniczy. Natomiast trzeba tu dodać, że waporyzatory dedykowane olejkom konopnym to zakup, oscylujący w granicach trzystu – czterystu złotych. Nie jest to wiele, zważywszy na fakt iż urządzenia do odparowywania susz, mogą kosztować nawet ponad tysiąc złotych. Gdy idzie natomiast o przechowywanie, to trzeba trzymać olej z dala od promieniowania UV, źródeł ciepła oraz wilgoci.

Jeżeli nie zastosujemy się do wytycznych producenta, to olejek CBG, bardzo szybko może stracić swoje terapeutyczne właściwości, jak i specyficzny, konopny aromat. Jeżeli chcemy kupić ten wyrób naprawdę tanio, to warto zdecydować się na jednorazowy zakup, co najmniej, trzech opakowań.