drapaki dla kotów

Jak przygotować dom na obecność pupila czyli drapaki dla kotów

Bardzo długo zastanawiałam się nad tym, czy zdecydować się na zwierze. Nie chodziło tutaj o to czy chcę czy nie, tylko w dużej mierze komfort potencjalnego nowego domownika.

Drapaki dla kotów w większym rozmiarze

drapaki dla kotówMoje mieszkanie nie jest zbyt duże, a ja sama prowadzę dosyć intensywny tryb życia, więc obawiałam się, że mojemu towarzyszowi doskwierać będzie brak przestrzeni i towarzystwa. Kilka dni temu zakończyłam jednak etap studiów, zatem będę mogła poświęcać się w całości pracy. Zdecydowałam, że to odpowiedni moment na kota. By mógł poczuć się jak u siebie postanowiłam wcześniej przygotować niezbędne akcesoria. Kupiłam kuwetę i żwirek, kilka zabawek, obrożę i legowisko. Główną atrakcją jego nowego domu miał być drapak dla kota. W poradniku czytałam, że jest to bardzo ważny element, na którym będzie się bawił i odpoczywał. W przytuliskach zwierząt jest wiele, dlatego są one przyzwyczajone do wspólnej zabawy. Nie chciałam więc ograniczać jej mojemu pupilowi w nowym domu. Oglądając drapaki dla kotów wybrałam nieco większy egzemplarz, ponieważ nie wykluczam tego, że może za jakiś czas zorganizuję mojemu przyjacielowi towarzystwo. Wydaje mi się, że to dobry pomysł, zwłaszcza wtedy, gdy ja mam dłuższą zmianę i przez ponad pół doby nie ma mnie w domu. Gdy odwiedziłam schronisko okazało się, że są tam nie tylko drapaki dla kota, ale także całe drzewa otoczone wielką kopułą z siatki. Dzięki temu zwierzęta mają szansę się bawić i być na świeżym powietrzu, bez konieczności stałej opieki. Od razu przypadł mi do gustu mały, kudłaty biały kot. Okazało się, że jest on związany z drugim, rudym, dlatego zdecydowałam, że nie będę ich rozdzielać i wezmę oba.

To był doskonały pomysł. Dobrze, że zdecydowałam się na większy drapak dla kota, dzięki temu moi nowi domownicy nie będą musieli rywalizować o miejsce. Poza tym w końcu mam kompanów z którymi spędzam czas.