Jak dbać o podłogę?

 

W pomieszczeniach, w których codziennie przemieszcza się wiele osób, dochodzi do mocnego zużywania się podłogi. Traci ona połysk i pełna jest rys i przebarwień.  Dzięki polimeryzacji znacznie podniesiona zostaje atrakcyjność podłogi i  jest ona nabłyszczona. Polimeryzacja chroni podłogę przed wnikaniem w nią brudu i kurzu.

Na czym polega zabieg polimeryzacji?

polimeryzacja podłógAby podłoga wyglądała jak nowa, należy co jakiś czas powtarzać zabieg polimeryzacji. Polimeryzacja podłóg polega na pokryciu jej kilkoma warstwami  specjalnego polimeru, a następnie utwardzeniu ich. Polimeryzację wykonuje się na podłogach wykonanych z materiałów takich jak beton, guma, linoleum czy PCV. Zabieg polimeryzacji zapewnia podłodze odpowiednią ochronę, nabłyszcza ją i posiada właściwości antypoślizgowe. O podłogę należy dbać na co dzień i chronić warstwy polimerowe przed zniszczeniem, zmatowieniem oraz odbarwieniami. Posadzki, które są pokryte warstwami polimerów, są chronione przed wnikaniem brudu. Zabieg składa się z 3 etapów. Pierwszym i najważniejszym etapem jest usunięcie starych warstw polimerów z podłogi, żeby nowe mogły zostać naniesione. Kolejny etap polega na naniesieniu polimerów, a ostatni etap polega na konserwacji. Zabieg chroni podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zabieg polimeryzacji polecany jest w miejscach często uczęszczanych np. korytarze szkolne, sale sportowe, biura, szpitale, przedszkola. Zaletą powłoki polimerowej jest odporność na dezynfekcję i wysoką eksploatację.

Zabieg polimeryzacji uatrakcyjnia podłogę. Powłoka wygładzę powierzchnię, nabłyszcza i chroni przed ścieraniem się. Dzięki polimeryzacji uzyskuje się efekt mokrej podłogi, co znacznie podnosi atrakcyjność podłogi. Polimeryzacja zapewnia efekt antypoślizgowy i antystatyczny.