Innowacyjna kabina tlenowa

 

Każdego roku z komory hiperbarycznej korzysta kilkadziesiąt tysięcy pacjentów, z czego większość cierpi na przeróżne schorzenia układu oddechowego. Jednakże pobyt w komorze ma także leczniczy wpływ na szereg innych problemów zdrowotnych.

Jakie działanie wykazują komory hiperbaryczne?

nowoczesna komora hiperbaryczna na boreliozęOddychanie zanieczyszczonym powietrzem wpływa na rozwój różnych chorób, w tym także nowotworów, dlatego też tak dużo się mówi o jakości powietrza. Nie bez powodu lekarze zalecają osobom z dolegliwościami ze strony układu oddechowego, spędzać jak najwięcej czasu nad morzem czy w miejscach, gdzie jest czyste powietrze. Równie ważne jest właściwe dotlenienie organizmu, gdyż wpływa to na pracę wszystkich narządów, a przede wszystkim mózgu. Pulmonolodzy już od dawna zalecają swoim pacjentom skorzystanie z tlenoterapii, gdyż to obecnie najlepszy sposób na poprawienie sprawności i wydolności organizmu, a także zwalczenie wielu chorób i dolegliwości. Polecana jest nowoczesna komora hiperbaryczna na boreliozę oraz szereg innych problemów, niekoniecznie związanych z układem oddechowym. Tak naprawdę nie trzeba być chorym, aby korzystać z tlenoterapii, ponieważ ona przynosi zaskakujące rezultaty dla każdego człowieka, ponieważ zbawienny wpływ na nas ma dotlenienie. Jednakże nie chodzi o poziom dotlenienie jaki możemy uzyskać na co dzień, a o natlenienie każdej komórki, poprzez zastosowanie czystego tlenu pod trzy razy większym ciśnieniem niż atmosferyczne. Ta zmiana sprawia, że tlen dociera nawet do niedotlenionych miejsc.

Oczywiście żeby uzyskać oczekiwane rezultaty, trzeba wykonać około ośmiu – dziesięciu zabiegów, choć oczywiście różnicę czuć już po pierwszym. Jeden zabieg w komorze hiperbarycznej może trwać od trzydziestu pięciu do nawet pięćdziesięciu minut.