Elektryczny promiennik ciepła

Koszty ogrzewania możemy próbować obniżyć na różne sposoby. Możemy postarać się uszczelnić budynek, lepiej go ocieplić i odizolować od niekorzystnych warunków atmosferycznych lub wybrać ogrzewanie adekwatne do rodzaju budynku. Dobrze dobrane ogrzewanie pozwala nam zaoszczędzić sporo energii, a co za tym idzie rachunki za ogrzewanie będą niższe.

Ogrzewanie obiektów przemysłowych promiennikami

promienniki ciepłaOgrzewanie małych budynków takich jak domy jednorodzinne jest stosunkowo proste. Problemy zaczynają się gdy budynek ma powierzchnię ponad tysiąc metrów kwadratowych, a dodatkowo jest bardzo wysoki. W takim wypadku  takie tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne nie pozwoli nam uzyskać takiego efektu jaki byśmy chcieli, jednocześnie nie zużywając dużej ilości energii. Do ogrzewania hal dużo lepiej nadają się promienniki ciepła, ponieważ są dużo bardziej efektywne, niż takie tradycyjne ogrzewanie, co pozwala ogrzać halę do odpowiedniej temperatury w bardzo krótkim czasie. Jeśli już podniesiemy temperaturę wewnątrz hali do wymaganej, to możemy wyłączyć część promienników, dzięki temu zaoszczędzimy dość sporo energii. Do utrzymywania temperatury nie potrzebujemy aż tyle promienników. Promienniki zasilane są energią elektryczną, którą możemy pobierać w jakiejś części z odnawialnych źródeł energii, co sprawi że takie ogrzewanie będzie dla nas jeszcze bardziej opłacalne. Warto wspomnieć o tym, że takimi promiennikami możemy sterować osobno, więc każdy może zostać ustawiony inaczej.

Tego typu ogrzewanie montowane jest pod sufitem hali, więc zmniejszone jest do minimum ryzyko jego uszkodzenia. Promienniki podwieszane są na stalowych łańcuchach lub bardzo wytrzymałych uchwytach, dzięki temu nie musimy się obawiać o to, że taki promiennik spadnie na ziemię.