Dopasowane filtry powietrza

Jesteśmy fanami internetu

Dopasowane filtry powietrza

Wiele osób w dzisiejszych czasach pyta mnie jaki filtr powietrza wybrać do swojego ciągnika. Otóż nasza firma może i zajmowała się dostarczaniem różnych elementów do konserwacji ciągników, ale też szybko zorientowaliśmy się, że dużym biznesem, w który oczywiście warto będzie wejść jest założenie firmy i otworzenie sklepu, który będzie sprzedawał tylko i wyłącznie części zamienne do ciągników takich jak filtry.

Sprzedaż filtrów do maszyn

filtr powietrza do ciągnikaSkupiliśmy się przede wszystkim na różnego rodzaju filtrach. Okazuje się, że filtr powietrza oraz filtr paliwa i oleju są najczęściej spotykanymi filtrami, które zamawia się na co dzień. Stąd też potrzebowaliśmy ich w naprawdę dużych ilościach. Tak samo jak w przypadku filtrów do samochodu, każdy różni się między innymi wielkością, jednak sposób działania jest zawsze ten sam. Prawidłowo filtr powietrza powinno się wymieniać raz na kilkanaście miesięcy, jednak w szczególnych sytuacjach nawet raz na pół roku. Musieliśmy więc po pierwsze bardzo dobrze zaopatrzyć nasz nowy sklep, a po drugie przeszkolić wszystkich pracowników sprzedawców, którzy odpowiedzialni byli za pierwszy kontakt z klientami. Tak, aby byli w stanie odpowiedzieć na dosłownie każde pytanie, które tylko się pojawi. Wydaje mi się, że dzięki temu też nasza firma staje się o wiele bardziej profesjonalna i będziemy mogli naprawdę sprzedawać te produkty w dobrych cenach. Posiadaliśmy marżę w wysokości około 30%, więc za każdy sprzedany filtr powietrza do ciągnika naprawdę nieźle zarabialiśmy.

Dobrze, że prowadziliśmy wcześniej sklep z akcesoriami do ciągników, gdyż teraz klienci przychodzą do jednego sklepu i pytają na przykład o filtry, dzięki temu kierujemy ich zupełnie w inne miejsce, gdzie mogą znaleźć dokładnie wszystko czego szukają. Także kompleksowo mogą zająć się zakupem filtrów powietrza do swoich maszyn i dzięki temu też starają się w tym wszystkim dobrze odnaleźć.