Domy z drewna o każdej porze roku

W Polsce ostatnimi czasy rozpoczęło się istne szaleństwo, jeżeli chodzi o budowę domów z bali. Wszystko za sprawą firmy której właściciel okazał się Kanadyjczykiem i bardzo szybko wprowadził do Polski zwyczaj budowania takich samych domków jakie są w Kanadzie, co zadziwiło wszystkich mieszkańców. 

Drewniane całoroczne domki

całoroczne domy z drewnaZapanowała moda na domy kanadyjskie. Jedna z firm budowlanych, specjalizująca się w tym temacie własnie otworzyła swoje biuro w naszym mieście. Zaskoczyło to lokalne firmy budownicze, które jak dotychczas stawiały na tradycyjne budownictwo. Jednak jak w życiu tak i w budownictwie wszystko szybko się zmienia i trzeba reagować na rynek. Klienci podłapali okazję i zaczęło się istne oblężenie biur firm budowlanych. Budowa pierwszych domów ruszyła nie mal od razu, gdyż postawienie takie domu to  czas zaledwie kilku miesięcy. Przy okazji w całej Polsce, poprzez nagłośnienie sprawy w mediach, ludzie dowiedzieli się, jak wielkie plusy ma kanadyjskie budownictwo. Okazuje się że domy z bali nie tylko mogą być letniskowe, ale także i zwykłe mieszkalne. Jak widać całoroczne domy z drewna są równie dobre i wytrzymałe jak te budowane z cegły czy pustaków. Obok producentów domów z bali, cieszą się też ekolodzy. Drewniane domy nie wymagają bowiem tak intensywnego ogrzewania jak murowane za czym idzie dużą oszczędność ciepła, a także koszty utrzymania domu spadają. 

Domy z bali z roku na rok zyskują coraz większa popularność i spora liczba osób decyduje się na to żeby na stałe mieszkać w takich domach.Wzornictwo na domach Kanadyjskich bardzo fajnie wkomponowuje się w miejscowy folklor w małych regionach co bardzo cieszy mieszkańców. Można powiedzieć, że jest to powrót do korzeni z tą różnicą że nowe domy z bali są o wiele nowocześniejsze.