Dobra depilacja laserowa oraz podrażnienia

Niestety wszystko ma swoją cenę, niekoniecznie zawsze wyrażaną li tylko w złotówkach. W przypadku depilacji laserowej taką ceną jest dodatkowo podrażnienie skóry, zwiększenie jej wrażliwości na światło, a więc także na powstawanie przebarwień, lub przebarwienia i odbarwienia powstające tuż po zabiegu.

Dobra depilacja laserowa może zostawić ślad

Dobra depilacja laserowa W zdecydowanej większości przypadków wystarczy stosowanie się do prostych zaleceń, aby depilacja laserowa nie skończyła się tak jak powyżej. Zalicza się do nich (przed zabiegiem, między nimi oraz przez jakiś czas po ich zakończeniu) unikanie depilacji depilatorami, woskiem i pastą cukrowa, unikanie kosmetyków z kwasami oraz leków i środków, które zaliczają się do grupy fotouczulających: retinoidy, tetracykliny, dziurawiec, a także unikanie mocnych peelingów. Wrodzona nadwrażliwość na światło czy zwiększona podatność na przebarwienia na przykład w czasie ciąży również wykluczają z zabiegu. Jeśli jednak środki ostrożności nie pomogą, a skuteczna dobra depilacja laserowa Wrocław pozostawi po sobie niechcianą pamiątkę, należy sięgnąć po: kremy z wysokimi filtrami, kremy nawilżające (stosowane 2-3 razy dziennie), środki łagodzące podrażnienia. Po zakończeniu zabiegów laserem można sięgnąć po cięższy arsenał, to znaczy złuszczanie i miejscowe rozjaśnianie skóry. Pomocne w tym będą różnego rodzaju peelingi, w tym kwasowe, mikrodermabrazja, krioterapia, preparaty z inhibitorami procesu melanogenezy. Istotne będzie także unikanie opalania i solarium.
Walka z podrażnieniami i przebarwieniami jest często trudna. Nie wolno się jednak poddawać, należy walczyć o zdrowy i ładny wygląd skóry, sięgając po różnorodne dostępne środki.