Do ociepleń warto stosować piankę

W sezonie grzewczym szczególnie będzie nam doskwierał brak odpowiedniej izolacji termicznej naszego domu. Przede wszystkim powinniśmy skupić się jednak nie na uszczelnieniu naszych ścian i pokryciu elewacji zewnętrznej styropianem, lecz na uszczelnieniu naszego dachu. To własnie jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas budowania domu.

Dzięki piance ocieplimy nasz dom

fachowe ocieplenia pianką pur w mazowieckimJeżeli na etapie budowy domu nie zadbaliśmy o to, żeby ocieplić go za pomocą pianki poliuretanowej, to jeszcze nie jest za późno. Możemy zrobić to praktycznie w każdej chwili. Warto się nad tym poważnie zastanowić, gdyż według ekspertów nawet do dwudziestu pięciu procent ciepła jest w stanie uciekać przez dach w naszym domu. To bardzo dużo. Pianka, którą pokryjemy nasz dach jest w stanie zatrzymać to ciepło i sprawi, że znacznie zmniejszy się u nas koszt ogrzewania. W obecnej sytuacji, gdy paliwa stałe nieustannie drożeją, to będzie bardzo cenna oszczędność. Warto o tym pamiętać, jeżeli będziemy remontować nasz dom i inwestować w niego kolejne pieniądze. Jeżeli interesuje nas fachowe ocieplenia pianką pur w mazowieckim znajdziemy wiele firm, które to dla nas zrobią. Decydując się na sprawdzonych fachowców będziemy mieli pewność, że warstwa pianki zostanie nałożona profesjonalnie oraz w odpowiedni sposób. Powinna mieć ona od piętnastu do dwudziestu centymetrów grubości, aby nie przepuszczać ciepła.

Natryskiwanie pianki to stosunkowo młoda, ale bardzo skuteczna metoda ocieplania dachów naszych domów. Dzięki niej będziemy mogli sprawić, że ciepło w naszych domach pozostanie na dłużej, a koszty ogrzewania zmniejszą się. Warto wybrać dobry preparat, który polecają fachowcy i dekarze zajmujący się natryskiwaniem pianki na poddaszach i strychach swoich klientów.