Dlaczego tak lubię dresówkę pętelkę?

 

Nie jestem zawodową krawcową, bo sama nauczyłam się praktycznie wszystkiego, ale mimo tego nieskromnie przyznam, że całkiem dobrze sobie w tym temacie radzę. Szyję dla przyjemności, bo jest to czynność, która jednocześnie pozwala mi się zrelaksować, ale też i odczuwam niesamowitą radość kiedy uda mi się ukończyć jakiś projekt.

Dresówka to świetny materiał do wielu projektów

dresówka pętelkaW swoim domu mam naprawdę dużo różnych materiałów, bo szyję niezwykle różnorodne rzeczy i nie zamykam się tylko na projekty tylko jednego typu np. ubranka dla dzieci. Chociaż jeżeli chodzi o ubrania i ogólnie różne rzeczy dla dzieci to bardzo lubię je projektować i szyć. Wiąże się to z tym, że mam dwójkę dzieci, dla których szyję ubrania i często też tworzę coś dla córki mojej siostry. Dlatego też jednym z materiałów, które bardzo lubię i często używam jest zdecydowanie dresówka pętelka, ponieważ jest to taki materiał, który idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju projektów przeznaczonych dla dzieci. Dresówka jest dzianina niezwykle miękka w dotyku i ładnie się ciągnąca, a więc świetnie nadaje się do tworzenia np. ubrań dla dzieci. Moje córki bardzo lubią np. bluzy wykonane z tego materiału, bo są bardzo komfortowe w noszeniu. Wielką zaletą tego materiału, który widać już na pierwszy rzut oka, jest po prostu jego dizajn. Materiał ten dostępny jest w wielu różnych wzorach – znajdzie się coś niezwykle uroczego i słodkiego, ale też i materiały ze wzorem bardziej eleganckim. Dzięki tej różnorodności materiał ten sprawdza się też dobrze do szycia np. maskotek.

Jak na razie nie widzę żadnego materiału, który mógłby zastąpić mi dresówkę pętelkę. Jest to materiał, który ma wiele zalet i nadaje się do szycia naprawdę wielu rzeczy, choć oczywiście jak wszystko ma też swoje wady. Ja jednak widzę w tym materiale o wiele więcej zalet i dlatego też tak często go używam. Zapasy dresówki w moim domu są na tyle duże, że trochę czasu zajęłoby mi ich zupełne wykorzystanie.