Dieta a zapotrzebowanie energetyczne

Zdarza się, że ktoś szuka profesjonalnej porady dietetycznej. Nie każdy ma jednak dostęp do gabinetu dietetyka. Wizyty u dietetyków są popularne w większych miastach. Jeśli ktoś z małej miejscowości chciałby skorzystać z takiej opcji, może być to trudne.

Styl życia a ustalanie planu diety

dobre porady dietetyczne onlineNa szczęście możliwe jest skorzystanie z porady za pośrednictwem internetu. Coraz więcej dietetyków oferuje takie usługi i rzeczywiście warto z nich korzystać. Każda dobra dieta powinna być ustalona indywidualnie. Chodzi o to, że każdy człowiek ma nieco inne zapotrzebowanie energetyczne. Do przybierania na wadze często dochodzi u osób, które nie pracują fizycznie, ale spędzają większość czasu za biurkiem, przed komputerem. Takie osoby często przyjmują zdecydowanie więcej kalorii w ciągu dnia niż powinny. Z pewnością dobre porady dietetyczne online to takie, których udziela się w oparciu o wcześniejszy wywiad z klientem. Inną dietę ustala się dla osoby spędzającej czas na siedząco, a jeszcze inną dla kogoś, kto na co dzień pracuje fizycznie na świeżym powietrzu. Zdarza się jednak, że i ci, którzy pracują fizycznie, mają problem z nadwagą czy otyłością. Jak już zostało wspomniane, wystarczy że człowiek przyjmuje więcej kalorii niż powinien, a już dochodzi do odkładania się zapasu w postaci tkanki tłuszczowej. Wiadomo, że są standardowe założenia, które przyjmują, że mężczyzna dorosły o umiarkowanej aktywności fizycznej powinien przyjmować ok. 2000 kalorii, a kobieta ok. 1800 kalorii.

Prawda jest jednak taka, że nie zawsze się to sprawdza. To dietetyk powinien obliczyć, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne konkretnej osoby. A kiedy już zapotrzebowanie zostanie obliczone, możliwe będzie ustalenie konkretnej diety. Może być to dieta odchudzająca, ale też każdy inny rodzaj diety.