Czym są złote płatki pod oczy?

Jak powszechnie wiadomo, delikatna okolica pod naszymi oczami to skóra najbardziej podatna na procesy starzenia. To tam pojawiają się najszybciej kurze łapki, a następnie zwykłe zmarszczki. Co robić, by nieco zabezpieczyć tę skórę pod okiem i uchronić ją przed zgubnym wpływem czasu? Możemy stosować szeroką pielęgnację. Przydadzą nam się różnego rodzaju sera, kremy i płatki pod oczy ze substancjami wspomagającymi produkcję kolagenu. Więcej w tekście niżej.

O działaniu złotych płatków pod oczy

złote płatki pod oczyJak już wspomniano, nasza skóra pod oczami jest ekstremalnie delikatna i narażona na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dlatego też tak bardzo ważne jest, by obchodzić się z nią delikatnie. Należy to robić zarówno podczas wykonywania codziennych czynności (nie trzyjmy zbyt mocno oczu po przebudzeniu), jak i podczas codziennej pielęgnacji. Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, zwróćmy głównie uwagę na to, by zbyt mocno nie trzeć wacikiem podczas zmywania makijażu oczu, czy też, aby omijać te okolicy podczas robienia peelingu. Do skóry pod oczami należy stosować również specjalne kosmetyki, które będą delikatniejsze, tak samo jak delikatna jest ta okolica skóry. Przyda nam się dobry krem pod oczy czy też złote płatki pod oczy, których zadaniem jest ochłodzenie skóry, zrewitalizowanie i oczywiście odmłodzenie. Płatki te warto zakładać rano i wieczorem. Świetnie sprawdzą się przed wyjściem.

Jak widzimy, nie trzeba dużo, by prawidłowo zadbać o skórę pod naszym okiem, jednak trzeba mieć podstawową wiedzę, dzięki której będziemy wiedzieć, jak o nią zadbać. To bardzo ważne, by nie traktować tej skóry, jak tej w innych częściach ciała. Kupujmy kremy pod oczy, złote płatki pod oczy czy sera o szerokim działaniu, przeznaczonej do tej okolicy właśnie.